Do Krakowa na Targi Książki

  Do Krakowa na Targi Książki

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jutro w Krakowie rozpoczynają się czterodniowe 14. Targi Książki. Po upadku warszawskiej imprezy, to najciekawsze targi tej branży w Polsce. W zeszłym roku przybyło na nie ponad 25 tysięcy zwiedzających.
  Warto się wybrać do Krakowa np. w jeden z weekendowych dni, bo targi targami, ale w całym mieście będzie trwać książkowy zawrót głowy - prawdziwe święto książki.

  Wydawnictwa na tę imprezę przygotowały premiery nowych książek oraz atrakcyjne rabaty. Znak zaprezentuje np. nową książkę Normana Daviesa "Zaginione królestwa" - będzie to światowa premiera!.

  Będzie można zdobyć autograf ulubionego pisarza lub pisarki - w tym roku na targach będzie gościć aż 400 autorów polskich i zagranicznych, a wśród nich takie gorące nazwiska jak Herta Müller, lord Jeffrey Archer, Charlotte Link, Meir Shalev, Marlena de Blasi.


  Na imprezę zjadą również ślaskie wydawnictwa, m.in. Edycja Świętego Pawła z Częstochowy, Helion z Gliwic, Książnica z Katowic i Sonia Draga z Katowic. To ostatnie wydawnictwo, które zasłynęło z wprowadzenia na polski rynek "Kodu Leonarda da Vinci" Dana Browna, będzie świętować 10-lecie istnienia w czasie krakowskich targów. Jego właścicielka, Sonia Draga przygotowała premierę swojej książki "RPA - Kraj niespodzianek".

  Warto też zajrzeć do Salonu Nowych Mediów, czyli miejsca, gdzie zgromadzą się wydawcy rynku publikacji cyfrowych (e-booków, audiobooków, czytników tekstu i in.).

  Specjalny program przygotowano dla dzieci, mogą wziąć np. udział w konkursach plastycznych, grach, prezentacjach książek dla dzieci .

  Impreza odbywa się w hali Targów w Krakowie (ul. Centralna 41 A, dzielnica Czyżyny). Obok hali znajduje się parking na 300 aut. W czwartek targi są czynne w godz. 10.00-17.00, w pozostałe dni - od 10.00 do 18.00. Bilety normalne kosztują 7 zł, ulgowe - 5 zł. Dzieci do lat 7., emeryci i renciści - wstęp wolny.

  Wybraliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia Targów Książki w Krakowie  Czwartek, 4.11
  Spotkanie z o. Leonem Knabitem, godz. 10.00-12.00, 15.00-17.00

  Piątek, 5.11
  Wojciech Cejrowski podpisuje "Gringo wśród dzikich plemion", godz. 10.00-18.00
  Dorota Zawadzka podpisuje książki z serii "Moje dziecko", godz. 14.00
  Herta Müller podpisuje "Huśtawkę oddechu", godz. 14.45-15.45
  Prezentacja książki "Bery śmieszne i ucieszne. Humor śląski", godz. 15.00-16.30
  Spotkanie z prof. Władysławem Bartoszewskim, godz. 16.00
  Spotkanie z Olgą Tokarczuk, godz. 17.00
  Spotaknie z Sonią Dragą, autorką "RPA - kraj niespodzianek" i współautorką książki "Meksyk - kraj niespodzianek", godz. 17.00-18.00
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama