Marek Szczerbowski stawia na koło fortuny i disco polo

  Marek Szczerbowski stawia na koło fortuny i disco polo

  Wioletta Niziołek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kampania Marka Szczerbowskiego

  Kampania Marka Szczerbowskiego ©Tomasz Borówka

  Przyjazna kampania Marka Szczerbowskiego, kandydata SLD na prezydenta Katowic, oficjalnie startuje w czwartek, ale już w środę była testowana w katowickiej dzielnicy Dąbrówka Mała.
  Kampania Marka Szczerbowskiego

  Kampania Marka Szczerbowskiego ©Tomasz Borówka

  Słychać ją z daleka. Śląskie i polskie piosenki w nurcie disco polo puszcza dj, jest też wodzirej i hostessy, które rozdają ulotki i krówki na poprawę nastroju, zapraszają też do głównej atrakcji, jaką jest koło fortuny.

  Czytaj specjalny serwis wyborczy na dziennikzachodni.pl

  Tu do wygrania są notes, długopis, czy największy hit - rękawica kuchenna z hasłem Marek Szczerbowski - pomocna dłoń. Od czasu do czasu pojawia się sam kandydat, podaje pomocną dłoń osobiście i odpowiada na pytania.

  Kampanię wymyśliła jedna z agencji marketingowych (proszą, by nie podawać nazwy).

  - Będziemy się starali być wszędzie w Katowicach, codziennie w innym miejscu - mówi Robert Tarnowski, specjalista od marketingu politycznego, pomysłodawca kampanii kandydata SLD. - Agitujemy, ale nie chcemy nikogo zwalczać, tylko zachęcać do głosowania na Marka Szczerbowskiego - mówi.

  Jego zdaniem taka kampania, która nie polega na zaczepkach politycznych, teraz najbardziej się sprawdzi. - Katowice potrzebują więcej zabawy - uważa Marek Szczerbowski. Przy okazji festynu prezentuje program wyborczy i zachęca, żeby to właśnie jego poprzeć w wyborach.

  Anna Żukowska, emerytka z Dąbrówki Małej, zakręciła kołem i wygrała rękawicę. Schowała ją do torebki razem z ulotką wyborczą. - Będzie pani głosowała na tego kandydata? - pytamy. - Będę, bo jak człowiek siedzi w domu, to żadnych kandydatów nie zna. Ale jestem jak najbardziej za młodymi - mówi.

  W środę Dąbrówka Mała i Szopienice, w czwartek oficjalny start kampanii przed Teatrem Śląskim w Katowicach (godz. 13), dalej Nikiszowiec, Giszowiec, Piotrowice, Kostuchna. Z czasem koło fortuny będzie się toczyło coraz bliżej centrum miasta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama