65-lecie ZSP 1 w Mysłowicach

  65-lecie ZSP 1 w Mysłowicach

  Agnieszka Maj

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę 6 listopada Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 obchodzi 65-lecie swojej działalności pedagogicznej na terenie miasta. Z tej okazji zaplanowano m.in. zjazd absolwentów zacnej placówki, zwiedzanie szkoły, uroczystą mszę w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana M. Kolbego i imprezę dla absolwentów i zaproszonych gości w hotelu "Trojak" na Słupnej.
  - Pomysł zjazdu zrodził się w trakcie bezpośrednich spotkań z byłymi uczniami - mówi obecny dyrektor placówki, Józef Stolorz. - Udało się nam namówić kilku absolwentów, którzy utrzymują stały kontakt ze szkoła, by stworzyli tzw. Komitet organizacyjny. To właśnie Komitet pomógł przygotować "lwią" część tej uroczystości.

  Historia szkoły ma 65. lat, ale historia samego szkolnictwa zawodowego w naszym mieście sięga połowy XIX w. Kształcenie młodzieży opierało się wówczas o cechy. Pierwszą siedzibą szkoły - jubilatki był natomiast gmach przy pl. Wolności 3. Zajęcia odbywały się w wyznaczonych pomieszczeniach szkoły, a praktyki w warsztatach na Szymanowskiego.

  Obecnie uczniowie realizują m.in. praktyki w serwisie samochodowym Mercedes-Benz w Sosnowcu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo