Lubliniec, Częstochowa: Sprzedawał lewe zaświadczenia

  Lubliniec, Częstochowa: Sprzedawał lewe zaświadczenia

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śledztwo lublinieckich policjantów z wydziału przestępczości gospodarczej doprowadziło do zatrzymania 58-letniego częstochowianina, który zajmował się przygotowywaniem lewych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach wykorzystywanych do wyłudzania kredytów.
  Mężczyzna przygotował fałszywe dokumenty, które posłużyły do wyłudzenia kredytów na łączną kwotę blisko 600 tysięcy złotych. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy. Na razie potwierdzono przypadki wyłudzenia kredytów w Lublińcu, Częstochowie, Gdańsku i Gliwicach. Prawdopodobnie lewe zaświadczenia wykorzystano do przestępstw także w innych miastach.

  Policjanci na trop fałszerza z Częstochowy wpadli przypadkowo. Na gorącym uczynku zatrzymano trzy osoby, które na podstawie sfałszowanych zaświadczeń usiłowały wyłudzić kredyt w wysokości 20 000 złotych w jednym z lublinieckich banków.

  Zatrzymani korzystali z usług 58-letniego częstochowianina, który został ujęty przez policję jeszcze tego samego dnia.Policjanci zabezpieczyli dokumenty, druki i inne akcesoria służące do podrabiania dokumentów.

  Następnego dnia zatrzymano małżeństwo z Częstochowy, które także skorzystało z pomocy fałszerza. W placówkach na terenie całego kraju wyłudzili oni kredyty i pożyczki w wysokości ponad 240 000 zł.

  58-letni częstochowianin sam także wyłudził kredyty o wartości ponad 340 tysięcy zł. Za podrabiane zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu brał wysoką prowizję, często przekraczającą połowę wyłudzonego kredytu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 5 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama