O in vitro pod archikatedrą w Katowicach

  Olga Wiśniowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kler gra nie fair, Polska to nie Watykan, In vitro darem od Boga - skandowało wczoraj pod Archikatedrą Chrystusa Króla ok. 30 zwolenników dyskusji o in vitro.
  O in vitro pod archikatedrą w Katowicach

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  - Nie mamy swojego projektu ustawy o in vitro, ale popieramy ten stworzony przez posłankę Małgorzatę Kidawę-Błońską. Przede wszystkim jednak apelujemy o publiczną debatę - mówi Wojciech Ozimek z Ruchu Poparcia Janusza Palikota.

  Wiele akcji pod hasłem "In vitro darem od Boga" powstało w odpowiedzi na słowa arcybiskupa Henryka Hosera, grożącego ekskomuniką posłom głosującym za refundacją in vitro.

  - Posłowie, nie lękajcie się - skandowali zwolennicy Palikota. W tym momencie rozbrzmiały dzwony katedry. Choć duchowni nie podeszli do manifestujących, był to znak, że zgromadzenie dostrzegają. Do wymiany poglądów próbował włączyć się jedynie przechodzień, przedstawiający się jako Michał Paliwoda.

  - Niech in vitro będzie dostępne, ale przeżyć powinny wszystkie zarodki, nie tylko wybrane. To jest zakłamanie - twierdzi.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy?

   myślę (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Czy wasi ,,pismacy ",(bo z dziennikarstwem nie ma ich ,,tfurczość" nic wspólnego) muszą pisać takie głupoty?Duchowni nie muszą reagować podskokami na każdego ryczącego głupola a dzwony ZAWSZE...rozwiń całość

   Czy wasi ,,pismacy ",(bo z dziennikarstwem nie ma ich ,,tfurczość" nic wspólnego) muszą pisać takie głupoty?Duchowni nie muszą reagować podskokami na każdego ryczącego głupola a dzwony ZAWSZE dzwonią pół godziny przed Mszą Świętą a nie tylko wtedy gdy w ich pobliżu drą się palikoty.
   Zatrudnijcie proszę jakiegoś średnio inteligentnego korektora ,który by eliminował takie ewidentnie głupie teksty. Zaś autorce tego tekstu polecam hasło dnia MYŚLEĆ ,MYŚLEĆ !TO NIE BOLI!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szacunek dla Kościoła

   poradzymy.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Cóż ja mam ogromny szacunek do Kościoła, bo jest to organizacja która twardo stoi przy swoich dogmatach Biblijnych. Nie muszę popierać stanowiska Kościoła w sprawie in vitro, ale szacunek za...rozwiń całość

   Cóż ja mam ogromny szacunek do Kościoła, bo jest to organizacja która twardo stoi przy swoich dogmatach Biblijnych. Nie muszę popierać stanowiska Kościoła w sprawie in vitro, ale szacunek za stałość poglądów mam. No bo inaczej być nie może, w końcu Kościół jest dla Biblii, a nie odwrotnie. Kościół nie może dostosowywać swoich poglądów to panującej mody, Kościół musi głosić słowo Biblii. Jeżeli Bóg mówi że brzydzi się stosunków homoseksualnych, jeżeli mówi że to jeden z najcięższych grzechów, to Kościół ma obowiązek o tym mówić.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama