Matura ważna, ale najpierw studniówka

  Matura ważna, ale najpierw studniówka

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Hotel, limuzyna jak do ślubu, weselne menu, sztuczne ognie, suknie i garnitury szyte na miarę - uczniom kończącym szkołę fantazji nie brakuje. Nic więc dziwnego, że za wstęp na studniówkę płacą od 120 zł wzwyż.
  Matura ważna, ale najpierw studniówka

  ©arc

  Pierwsze studniówkowe terminy były rezerwowane przed rokiem, zanim uczniowie zdecydowali, jakie przedmioty chcą zdawać na maturze. Firmy, które zajmują się organizacją wesel, nie narzekają. Uczniowie coraz częściej proszą je o pomoc w dobraniu studniówkowych atrakcji i przygotowaniu menu.

  - Uczniowie chcą, żeby studniówki były widowiskowe. Dlatego dzisiejsze imprezy bardziej przypominają wesela niż uczniowską zabawę - przyznaje Dominika Zygmańska z firmy Arystea w Zawierciu.

  Dodaje, że nastolatki mają coraz większe wymagania.

  - Najmodniejszą atrakcją są obecnie fontanny czekoladowe, w których można zanurzać owoce - dodaje organizatorka imprez.

  Koszt takiej fontanny zależy od jej wielkości i ilości zużytej czekolady - waha się od 700 do 1600 zł. Jeśli nastoletni organizatorzy zdecydują się na pokaz walk rycerzy w strojach z epoki, będą musieli wydać kolejny tysiąc złotych. Najdroższe są sztuczne ognie - za 5 minut zabawy firmy kasują ok. 1500 zł. Pewnie dlatego rynek studniówkowych fajerwerków zdobywają coraz częściej dużo tańsze, chińskie lampiony szczęścia, które wypuszcza się nocą w niebo na wzór światełka pokoju.

  Awans studniówki do rangi imprezy, na której koniecznie trzeba dobrze wypaść, spowodował, że przygotowania trwają miesiącami i są dopracowywane w najdrobniejszych szczegółach. Uczniowie starannie dobierają dekorację, kwiaty, wodzireja, fotografa, a nawet upominki.

  Powstał nawet specjalny portal udanastudniówka.pl, który aż pęka w szwach od dobrych rad. Dziewczęta wyjaśniają sobie w internecie, jak być trendy w tym szczególnym dniu życia. Na stronie można także zamieścić swój profil w dziale "Szukam partnera/partnerki". Obecnie jest tam 111 ofert i informacja na zachętę, że portal pomógł już 234 osobom.

  - Mam na imię Michał i szukam partnerki na studniówkę, która odbędzie się 8 stycznia - pisze gliwiczanin.

  - Poszukuję miłego, komunikatywnego, mającego trochę rozumu faceta. Najlepiej, żeby był wysoki (powyżej 175 cm) - napisała internautka z Katowic.

  Co z tą matmą?  Czy wyniki próbnej matury z matematyki przesłonią dobrą zabawę na studniówce? W środę uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych pisali próbny test. Jego wyniki poznają 3 grudnia.

  - Myślę że 50 proc. punktów z tej matury to żaden wyczyn nawet dla słabego matematyka - komentuje internauta na stronie www.slask.naszemiasto.pl

  Jednak nie wszyscy podzielają tę opinię. - Trzeba coś zrobić, żeby maturę z matmy wycofali! - pisze inny uczeń.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama