Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza: Sprawa salowych czeka tylko na...

  Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza: Sprawa salowych czeka tylko na wyrok

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj sąd pracy rozpatrzył wszystkie pozwy, jakie wystosowały salowe ze Szpitala Specjalistycznego im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej wobec Spółdzielni Inwalidów Naprzód z Krakowa. Pozwy dotyczyły ustalenia pracodawcy salowych. Wysłało je 37 salowych. Ich zdaniem pracodawcą jest właśnie firma Naprzód.
  Utrzymujące czystość w Szpitalu Spejalistycznym w Dąbrowie Górniczej kobiety, były zatrudnione przez firmę Aspen od 2004 roku. Ta firma wygrała przetarg na sprzątanie szpitala i przejęła zatrudnione w nim wcześniej salowe. Zapewniła im wtedy umowy na czas nieokreślony. Na początku września tego roku zorganizowano nowy przetarg, który wygrała Spółdzielnia Inwalidów Naprzód. Nowy pracodawca nie zgodził się jednak na zatrudnienie pracowników na czas nieokreślony, tylko na 2 lata. Salowe nie zgodziły się na taką propozycję, obawiając się utraty miejsc pracy. Siódmego września rozpoczęły protest, okupując Urząd Miejski.

  - Rozprawy zostały zakończone szybciej niż się spodziewaliśmy i sprawa jest teoretycznie zamknięta - mówi Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca Solidarności w dąbrowskiej placówce. Teoretycznie, bo na ogłoszenie wyroku trzeba będzie jeszcze poczekać prawie dwa tygodnie. - Sąd zadecydował, że wyrok zostanie podany do publicznej wiadomości siedemnastego listopada. W tej chwili protest salowych nadal trwa, rozważamy jednak możliwość chwilowego przerwania i kontynuacji w dniu ogłoszenia wyroku - tłumaczy Elżbieta Żuchowicz. Wczoraj rano w Urzędzie Miejskim strajkowało pięć kobiet.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo