Ważne
  Zabrze: Laureaci statuetek "Serce za serce" odwiedzili...

  Zabrze: Laureaci statuetek "Serce za serce" odwiedzili Fundację Rozwoju Kardiochirurgii

  Joanna Oreł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Lada chwila przyjaciele i darczyńcy, którzy są związani z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi zostaną uhonorowani za hojność i wieloletnie wspieranie prac naukowo-badawczych fundacji. Zanim to się stanie postanowili zobaczyć jak wyglądają prace fundacji i czym w Zabrzu zajmują się naukowcy oraz lekarze.
  Na co dzień są prezesami, biznesmenami i menedżerami. Ale są również ludźmi wielkiego serca i dzielą się tym co mają z innym, żeby pomóc. Dziś za to wszystko zostaną uhonorowani statuetkami "Serce za serce", które są wyrazem największej wdzięczności i podziękowania za wieloletnie hojne wspieranie prac naukowo-badawczych, które prowadzi fundacja. Przedtem jednak postanowili wspólnie spotkać się w jej siedzibie.


  - To już tradycja, że spotykamy się z osobami uhonorowanymi, aby pokazać im nasze pracownie i opowiedzieć o badaniach jakie prowadzimy w naszej fundacji - mówi Jan Sarna, dyrektor Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii.

  Laureaci w towarzyszeniu pracowników naukowych zwiedzili m.in. pracownie sztucznego serca, bioinżynierii i biocybernetyki. Zobaczyli jak wyglądają prace na konstrukcją protez serca. Zapoznali się również z aparaturą, która umożliwia śledzenie procesów przepływu krwi. Mogli sprawdzić też jak wykonuje się operacje na sercu. Dzięki temu przekonali się, że pomoc fundacji jest bardzo ważna a wsparcie finansowe oznacza stały rozwój.

  - Od kilkunastu lat wspieramy fundację, bo jesteśmy świadomi tego, że wielki biznes wymaga równocześnie wielkiej odpowiedzialności społecznej. Najważniejsze jest to, żeby umieć dzielić się z innymi - mówi Adam Kołodziejski, prezes zarządu przedsiębiorstwa projektowo-wdrożeniowego Proinstal.

  Dziś sponsorzy zostaną nagrodzeni za swoje wielkie serce podczas uroczystego koncertu. W tym roku fundacja wręczy pięć statuetek "Serce za serce", cztery nagrody "Przyjaciel fundacji" i trzy medale imienia Profesora Zbigniewa Religi.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama