W Blachowni postanowili wykurzyć ducha z domu kultury

  W Blachowni postanowili wykurzyć ducha z domu kultury

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W remontowanym budynku na razie nie słychać ducha

  W remontowanym budynku na razie nie słychać ducha ©Fot. Beata Marciniak

  W Miejskim Domu Kultury w Blachowni trwa remont. Pierwszy na tak dużą skalę, od kiedy go wybudowano, czyli od roku 1921.
  W remontowanym budynku na razie nie słychać ducha

  W remontowanym budynku na razie nie słychać ducha ©Fot. Beata Marciniak

  Pracownicy cieszą się nie tyle z tego, że będą mieć czysto i nowocześnie, ale że razem ze starymi brudami z budynku MDK zniknie duch. Biała dama straszy tu od lat i mieszkańców, i pracowników. O duchu urzędującym w piwnicach Miejskiego Domu Kultury słyszeli wszyscy mieszkańcy.
  Policja nie chce komentować sprawy z duchem i odsyła do egzorcysty
  Legenda o białej damie krąży po Blachowni od lat.
  Jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. - To duch kobiety, sprzątaczki Anny, która w czasie II wojny światowej zajmowała się rannymi partyzantami. Mordowali ich tutaj Niemcy, potem i Annę rozstrzelali. Ona stąd nigdy nie odeszła, straszyła niedobrych ludzi - opowiadają pracownicy MDK-u.

  Animatorzy pracujący w do-mu kultury podczas wieczornych prób nieraz słyszeli, jak ktoś chodzi, puka w ściany i zamyka drzwi, choć nikogo poza nimi w budynku nie było. - Żarówki nagle gasną albo skrzypią drzwi, ale nie boimy się. Przyzwyczajeni jesteśmy do takich niespodzianek. Może ten duch lubi naszą muzykę - śmieje się Jakub Prokop, licealista, bywalec domu kultury od siódmego roku życia (uczył się tu grać na gitarze i pianinie).

  Kazimiera Klekot, instruktorka tańca towarzyskiego, od 21 lat pracuje w MDK-u. - Nieraz słyszałam tego ducha - przekonuje. - On przechadza się wieczorami po budynku.

  Pracownicy mówią, że zamierzają zaprzyjaźnić się z duchem. - Zostaniemy do północy i porozmawiamy - dodaje instruktorka. Szykuje w MDK-u kolejne spotkanie taneczne dla par z Klubu Towarzyskiego "Krok" .

  Od kiedy we wrześniu zaczął się generalny remont, nikt nie słyszał już ducha. Remont ma zakończyć się pod koniec roku. - Być może duch wyprowadził się tylko na czas prac remontowych, ale po cichu liczymy na to, że wystraszył się na dobre - zastanawia się Anna Kowalczyk z Blachowni. - A do MDK-u przychodzę wtedy, gdy są wieczorki śpiewane dla emerytów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama