Kasprzyk: Kolejna zima, a śniegu ni ma

  Kasprzyk: Kolejna zima, a śniegu ni ma

  Marcin Kasprzyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Marcin Kasprzyk
  1/2
  przejdź do galerii

  Marcin Kasprzyk ©arc.

  Dziś w "Dzienniku Zachodnim" świętujemy początek ferii. Tymczasem "kolejna zima, a śniegu ni ma", jak śpiewał Kazik. Wiem, w ubiegłym roku śnieg był, ale lubię ten cytat z Kazika. Na razie śniegu nie ma i nie zanosi się żeby miał spaść, ku rozpaczy dzieci, które nie mają z czego lepić bałwanów. Ale, na ile potrafimy spróbujemy dziś temu zaradzić.
  Na początek trochę historii, o tym jak powinna wyglądać prawdziwa zima. Na stronie 3 narciarskie dzieje Beskidów. Pamiętacie może jeszcze jak to było w latach 60 i 70. Nikt nie miał zimówek, a na narty się jechało. Co ja mówię zimówek, wielu nie miało samochodów (tak opowiadał tato).

  Ja tych czasów nie pamiętam, jestem za młody. Zresztą nie pamiętam nawet narciarstwa w Beskidach ani w latach 80.
  i 90., gdyż sztukę zjeżdżania na deskach opanowuję zaledwie od dwóch lat. Ale i dla mnie, patrząc za okno, gdzie wciąż szaro, a nie biało - zeszłoroczny wypad do Nowej Osady jest odległym wspomnieniem. I nie zanosi się, żebym go szybko powtórzył.

  W tej sytuacji narty odkurzamy, smarujemy i z powrotem zanosimy na strych. Dziś w "Dzienniku Zachodnim" specjalnie dla rodziców poradnik, a w nim kilkanaście propozycji, jak bez śniegu, ale mimo tego ciekawie, a przede wszystkim tanio zorganizować wypoczynek dzieciom.

  Na koniec przypominam: w przyszłym tygodniu świętują nasze babcie i dziadkowie. W Magazynie Rodzinnym przeczytacie o zmieniających się rolach babć i dziadków we współczesnym świecie. Co więcej, na naszych oczach zmienia się znaczenie słów babcia i dziadek. Dziś oznaczają po prostu stopień pokrewieństwa, a tymczasem dawniej pojęcia te były synonimami staruszki i staruszka. Tak, nasze babcie i dziadkowie to świetnie wyglądający, aktywni, uśmiechnięci i pełni pasji ludzie. Dużo zdrowia.

  Marcin Kasprzyk,
  zastępca redaktora naczelnego


  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama