Nowoczesną informację otrzymacie w Sosnowcu

  Nowoczesną informację otrzymacie w Sosnowcu

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Michał Mercik będzie witał turystów w nowoczesnym centrum

  Michał Mercik będzie witał turystów w nowoczesnym centrum ©Mikołaj Suchan

  Znudzony urzędnik, kupka planów i mapek miasta, smutne, biurowe pomieszczenia. Może jakiś gadżet. Czy takie centrum informacji miejskiej zachęci mieszkańca czy turystę do poznania miasta i korzystania z jego atrakcji? Na pewno nie.
  Michał Mercik będzie witał turystów w nowoczesnym centrum

  Michał Mercik będzie witał turystów w nowoczesnym centrum ©Mikołaj Suchan

  Takie centra powoli odchodzą do lamusa. Prekursorem nowoczesnego centrum jest z pewnością Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu. Oficjalnie rusza 15 listopada. Mieści się w przejściu podziemnym przy placu Stulecia czyli popularnej sosnowieckiej patelni. - Postawiliśmy na multimedialność i nowoczesny wygląd - mówi Rafał Łysy z Wydziału Promocji sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. - Będzie tu pracowało pięć osób. Chcemy, aby byli pomocni i otwarci. Chcemy także nawiązać współpracę z PTTK-iem - zapewnia Rafał Łysy. Budowa centrum wraz z wyposażeniem kosztowała 150 tys. zł.

  A jak wyglądają podobne centra w sąsiednich miastach? W Zawierciu centrum mieści się w Miejskim Domu Kultury. Jest tam punkt jurajskiej organizacji turystycznej, a turyści mają dostęp do komputera z internetem. Miejskie Centrum Informacji w Dąbrowie Górniczej działa w pasażu handlowym CH "Pogoria". Prowadzi je Muzeum Miejskie Sztygarka.

  Takich centrów wciąż brakuje  Karolina Jakoweńko
  , przewodniczka turystyczna
  Takich centrów jest wciąż za mało. Wśród dobrze działających w regionie, wymieniłabym Katowice, Zabrze i Gliwice. W Będzinie brakuje takiego z prawdziwego zdarzenia. Za wzorowe uważam to na zamku w Cieszynie. A sosnowieckie zapowiada się dobrze. Z doświadczenia wiem, że turyści szukają miejsca, w którym dowiedzą się czegoś więcej o mieście poza wciśniętą im mapką. Dobrym pomysłem jest możliwość zakupu pamiątek.

  Na co możesz liczyć w sosnowieckim centrum informacji  Urzędnicy zapewniają, że centrum będzie multimedialne
  Mieszkańcy Sosnowca i turyści nawet tylko mijający centrum będą mogli na dużych monitorach wystawionych na zewnątrz przeczytać co ciekawego dzieje się w mieście.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama