Pszczyna: Największy parking na starówce jest w remoncie

  Pszczyna: Największy parking na starówce jest w remoncie

  Karol Świerkot

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczął się remont największego parkingu w Pszczynie. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia z zaparkowaniem auta.
  Przygotujcie się na problemy z parkowaniem w zabytkowym centrum Pszczyny. Rozpoczął się właśnie remont największego placu parkingowego na starówce przy ul. Chrobrego, na tzw. Starej Targowicy. Utrudnienia potrwają pięć miesięcy. W tym czasie plac zostanie niemal wybudowany na nowo. Liczył będzie 172 miejsca postojowe, wydzielone zostaną także specjalne strefy dla kierowców niepełnosprawnych. Plac wyłożony będzie kostką betonową, a wokół ustawione zostaną nowe latarnie oraz ławki i kosze na śmieci.


  - Kierowcy od lat narzekali na fatalny stan nawierzchni na tym największym parkingu w mieście - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Zrobimy wszystko, żeby jak najsprawniej przeprowadzić remont i ograniczymy utrudnienia do minimum - zapewnia.

  Ale kierowcy lekko mieć nie będą, bo już obecnie trudno na całym parkingu w godzinach szczytu znaleźć wolne miejsce. Podczas remontu ich liczba zmniejszy się nawet o połowę. Na czas robót kierowcom pozostaną do dyspozycji płatne parkingi przy ul. Dworcowej oraz darmowy przy ul. Żorskiej (koło zagrody żubrów). Cała inwestycja ma kosztować miasto blisko 1,5 mln zł.

  Remont parkingu przy Chrobrego to drugi etap remontu Starej Targowicy. Pół roku temu zakończono odnawianie nawierzchni na części od strony ul. Dworcowej.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama