Ważne
  W Rudzie na interaktywnej mapie zaznaczysz dziurę w drodze...

  W Rudzie na interaktywnej mapie zaznaczysz dziurę w drodze lub to, że latarnia nie świeci

  Joanna Oreł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziura? Zgłoś ją przez telefon
  1/2
  przejdź do galerii

  Dziura? Zgłoś ją przez telefon ©arc.

  Geoportal w Rudzie Śląskiej ma nową aplikację. Dzięki niej problemy w mieście można zgłosić praktycznie o każdej porze i z dowolnego miejsca.
  Widzisz dziurę, jest awaria sieci wodociągowej? Włącz komórkę lub komputer w momencie, w którym zauważyłeś problem, i szybko przekaż to urzędnikom lub odpowiednim służbom. Na geoportalu Rudy Śląskiej pojawiła się aplikacja, która to umożliwia.

  Obsługa aplikacji nie jest skomplikowana - nawet dla laików. Należy wejść na interaktywną mapę miasta, gdzie automatycznie pojawia się informacja, w jaki sposób można zgłosić problem i zaznaczyć kłopotliwe miejsce na mapie. Mieszkańcy mają do wyboru kategorie: awarie, pas drogowy, posesja, niebezpieczeństwa i wykroczenia oraz inne.

  - Podział na kategorie problemów ma usprawnić proces przekazywania informacji. System został bowiem tak skonstruowany, że poszczególne grupy problemów przypisane są do odpowiednich jednostek. W ten sposób np. informacja o dziurze w jezdni trafia od razu do wydziału dróg i mostów - wyjaśnia wiceprezydent Michał Pierończyk.

  Dalej można zgłosić np. awarię oświetlenia, brak wody czy prądu, a nawet nieodśnieżone chodniki. Część spraw (w zależności od ich charakteru) trafi także do Centrum Zarządzania Kryzysowego, które uruchomi odpowiednie służby. Przy zgłoszeniu możemy podać swoje dane lub zachować anonimowość. - Osoba, która poda kontakt do siebie, poinformowana zostanie o potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia oraz o przekazaniu go do odpowiednich służb - tłumaczy Grzegorz Ogórek, geodeta miejski w Rudzie Śląskiej.

  Aplikacja do zgłaszania problemów działa również na urządzeniach mobilnych z dostępem do internetu, czyli laptopach, tabletach, czy smartfonach.

  Dodajmy, że podobny system do zgłaszania problemów drogowych od dwóch lat funkcjonuje w Katowicach. Po jego wprowadzeniu drogowcy łapali się za głowę: bywały dni, że notowano aż kilkaset zgłoszeń, które dotyczyły też np. prywatnych posesji. Natomiast w Dąbrowie Górniczej w październiku 2013 roku założono portal NaprawmyTo.pl - tu też można zgłaszać problemy. W ciągu trzech miesięcy dąbrowianie zgłosili ponad tysiąc dziur w drodze, a także brakujące oświetlenie, porzucone samochody czy nieusunięte sterty gruzu.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama