Trwają przygotowania do Międzynarodowego Narciarskiego Rajdu...

  Trwają przygotowania do Międzynarodowego Narciarskiego Rajdu Chłopskiego [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trwają przygotowania do Międzynarodowego Narciarskiego Rajdu Chłopskiego [ZDJĘCIA]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe

  Zbliża się 22. Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski, który w tym roku został podzielony na dwie części. Impreza odbędzie się na terenie gminy Rajcza.
  Trwają ostatnie przygotowania do kolejnego, już 22. Międzynarodowego Narciarskiego Rajdu Chłopskiego w gminie Rajcza, który w tym roku został podzielony na dwa etapy.

  Pierwsza część imprezy odbędzie się w drugi weekend lutego (od 7 do 9.02).

  „Ruszyliśmy już z wytyczaniem tras, na których rozegrane zostaną biegi narciarskie na kilku różnych dystansach, liczących od 3 do 5 kilometrów” - wyjaśnia Marek Brałkowski, komandor rajdu.


  „Dodaje, że na starcie mają stanąć m.in. biegacze narciarscy z Polski, Czech, Słowacji oraz Austrii”.

  Największą sportową atrakcją soboty będzie jednak Otwarty Zimowy Bieg „Wilcze Gronie” rozgrywany aż na dystansie około 15 km, który wystartuje o godz. 11:00 spod boiska Orlik w rajczańskim parku. Już w tej chwili na bieg po szczytach górskich zapisanych jest prawie 400 osób, ale wciąż można się jeszcze zapisywać poprzez stronę internetową: www.wilczegronie.pl.

  Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą również w piątek (7 lutego) od godz. 8:000 do 20:00 oraz w dniu imprezy (8 lutego) od godz. 8:00 do 10:00 w biurze zawodów zlokalizowanym w Szkole Podstawowej w Rajczy. Startowej wynosi 25 zł.

  Spodziewamy się, że zawodnicy dotrą na metę przygotowaną na wyciągu „Na Comlu” pomiędzy godziną 13:00, a 14:00. Tam też nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

  „Czekamy jeszcze tylko na intensywne opady śniegu. Jednak o świeżą dostawę białego puchu jesteśmy spokojni, bo według zapewnień synoptyków, początkiem lutego ma zawitać prawdziwa, ostra zima” - uspokaja komandor Brałkowski.

  Zmagania sportowe to jednak tylko część atrakcji, które przygotowują organizatorzy imprezy.

  „Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, zarówno dla zawodników, jak też naszych mieszkańców, gości z okolicy, a także turystów. Będzie coś dla ciała i ducha” - zapewnia Adam Miesiączek, szef wydziału promocji Urzędu Gminy w Rajczy.

  Przekonuje ponadto, że program całego wydarzenia, w którym przez dwa weekendy rywalizacja sportowa przeplata się z dużą dawką kultury, turystyki, rekreacji i zabawy, jest tak przygotowywany, aby znalazło się w nim coś interesującego nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci oraz młodzieży.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama