Donald Tusk w Częstochowie: Polska będzie krajem dla...

  Donald Tusk w Częstochowie: Polska będzie krajem dla starszych ludzi

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Donald Tusk w Częstochowie: Polska będzie krajem dla starszych ludzi
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Bartłomiej Romanek

  Donald Tusk pod Jasną Górą, korzystając z okazji, składał życzenia wszystkim babciom i dziadkom. A później obiecywał, że rząd przygotuje specjalne programy z myślą o ludziach w podeszłym wieku

  Tak dla strefy


  Donald Tusk odwiedzi Centrum Aktywności Seniorów" - ta sensacyjna informacja w błyskawicznym tempie obiegła Częstochowę w poniedziałkowy wieczór.

  Jeszcze bardziej sensacyjny był powód wizyty. Szef rządu przyjął zaproszenie Marii Iwaniuk, podopiecznej Centrum, która zaprosiła premiera na swoje 80. urodziny w ubiegłym roku. Wtedy nie mógł się pojawić. Teraz zmienił zdanie.

  - Dziękuję bardzo pani Marii za miły list, w którym wyznała, że miała sen, w którym występowałem, ale w jakiej roli, to zostanie naszą słodką tajemnicą - mówił wczoraj w Częstochowie premier, tłumacząc dziennikarzom powody swojej wizyty.

  Zaskoczenie w Platformie


  O spontaniczności wizyty premiera Tuska najlepiej świadczyła konsternacja w częstochowskiej Platformie.

  Jej członkowie długo nie potrafili nic powiedzieć na temat wizyty Donalda Tuska, szczegóły zdradzali dopiero w poniedziałek późnym wieczorem. Mimo tego na spotkanie z szefem rządu przyjechali czołowi politycy SLD (rządzi miastem) i PO, na czele z wojewodą Zygmuntem Łukaszczykiem, posłami Markiem Baltem i Haliną Rozpondek, wiceprezydentem Mirosławem Soborakiem oraz senatorem Andrzejem Szewińskim.

  Premier Donald Tusk, aby tradycji stało się zadość, każdej babci wręczył czerwoną różę, a dziadkom złożył najserdeczniejsze życzenia. - Bardzo miło składa się takie życzenia, kiedy samemu jest się już dziadkiem. Trzeba nim zostać, aby zrozumieć, jaka to piękna rola - mówił premier i zapewniał seniorów, że są bardzo potrzebni pod każdym względem, podkreślając jednocześnie, że wizyta w Częstochowie jest wyrazem szacunku dla wszystkich babć i dziadków w Polsce.

  - Trzeba czasami tylko odrobiny pomocy, żeby tę aktywność, tę gotowość seniorów do aktywnego życia, pobudzić. Dlatego tak ważne jest, byśmy, jako wspólnota - i państwo, i sąsiedzi, i władze miasta - pamiętali o tym, ile zawdzięczamy seniorom i dalej możemy zawdzięczać - mówił premier.

  Maria Iwaniuk zaapelowała do premiera, aby otworzył więcej domów spokojnej starości dla niezamożnych ludzi.
  - Naprawdę jest dużo ludzi, którzy ciężko pracowali, byli uczciwi, a po prostu nie mają opieki. Jest dużo prywatnych domów opieki, ale pobyt w nich jest drogi i dobrze byłoby, gdyby było więcej takich domów dla osób uboższych. To jest bardzo potrzebne, żebyśmy nie czekali w kolejkach tyle lat - mówiła pani Maria. Pozostałe prośby seniorów pozostały pomiędzy podopiecznymi Centrum Aktywności Seniora a samym premierem, bo w tym momencie dziennikarze grze-cznie zostali wyproszeni z otwartego dotąd spotkania.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A później obiecywał, że rząd przygotuje specjalne programy z myślą o ludziach w podeszłym wieku

   czy to wazne (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Donald godej mi do zoli!!!!!Wybory na karku Donaldinio czeba zajs udziom gupot naobiecywac a jak juz wygromy to pocaluj mie narodzie w zic.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska będzie

   J (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   krajem nie dla starszych ludzi, ale po prostu starszych ludzi. Młodzi wobec braku perspektyw wyjeżdżają z kraju, a starsi będą musieli pracować do śmierci, bo system emerytalny całkiem pada i...rozwiń całość

   krajem nie dla starszych ludzi, ale po prostu starszych ludzi. Młodzi wobec braku perspektyw wyjeżdżają z kraju, a starsi będą musieli pracować do śmierci, bo system emerytalny całkiem pada i państwo nie ma im nic do zaoferowania.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stare Babcie

   jan 43 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Znów daja się nabierać etatowymu kłamcy sami się przekonacie za nie długo jak będziecie odbierać marcową emeryturę zobaczycie jak się o was stara

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama