Ważne
  Wojciech L. oskarżony o mordowanie kotów będzie sądzony za...

  Wojciech L. oskarżony o mordowanie kotów będzie sądzony za zamkniętymi drzwiami

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojciech L. przez cały czas zachowywał kamienną twarz. Zdawał się nie zwracać uwagi na otaczający go tłum
  1/3
  przejdź do galerii

  Wojciech L. przez cały czas zachowywał kamienną twarz. Zdawał się nie zwracać uwagi na otaczający go tłum ©Marzena Bugała-Azarko

  Wojciech L. oskarżony o bestialskie uśmiercenie kilkunastu kotów stanął przed sądem. Rozprawa została jednak utajniona.
  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Morderca kotów z Zabrza: Rozpoczął się proces. Obrońcy zwierząt pikietują [ZDJĘCIA]


  Wojciech L. nie powiedział ani jednego słowa, nie wykonał ani jednego gestu. Z kamienną twarzą ignorował zarówno wianuszek dziennikarzy, jak i padające z tłumu okrzyki "morderca" czy "degenerat". L. zasiada na ławie oskarżonych w procesie o bestialskie uśmiercenie niemal 20 kotów.

  Jest sądzony z artykułu 35. Ustawy o ochronie zwierząt - ustępy 1 i 2, które to mówią właśnie o uśmierceniu zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Czyn taki jest zagrożony maksymalnie karą 3 lat więzienia. Wczoraj miała miejsce pierwsza rozprawa. O tym jednak, co wydarzyło się na sali sądowej, niewiele wiadomo.

  Za zamkniętymi drzwiami


  - Nasz klient nie przyznaje się do winy - taka zdawkowa informacja z ust mec. Karoliny Seidel, jednego z obrońców Wojciecha L., to właściwie wszystko, co usłyszeli wczoraj zebrani. Tuż po rozpoczęciu rozprawy mec. Michał Lagierski, drugi z obrońców, wniósł o wyłączenie jawności rozprawy. Wniosek argumentował tym, iż upublicznienie niektórych faktów w sprawie, może podburzać nastroje społeczne. Sąd przychylił się do wniosku. Po zakończeniu rozprawy jakichkolwiek komentarzy na temat jej przebiegu nie chcieli udzielać ani obrońcy L., ani prokuratura. Milczy również Sąd Rejonowy w Zabrzu.

  - Z uwagi na wyłącznie jawności utajnione zostały protokoły z rozpraw, jak również akt oskarżenia i akta zgromadzone przez prokuraturę w postępowaniu przygotowawczym - mówi Agnieszka Kubis, wiceprezes sądu.

  Jedyne, co wiemy o rozprawie, to to, że akt oskarżenia został odczytany, a oskarżony złożył częściowe wyjaśnienia. Nie wiadomo nic o ich treści. Zaplanowane zostały już cztery kolejne terminy rozpraw, na których przesłuchiwani będą również świadkowie.

  Potrafił być czarujący


  Mimo zdawkowych informacji ze strony zarówno sądu, jak i prokuratury, o bulwersującej sprawie sporo już wiadomo. Mówiło się o niej w ogólnopolskich mediach. Młodego mieszkańca Zabrza policja zatrzymała 10 czerwca 2013 roku. Służby zaalarmowali miłośnicy zwierząt, którzy zupełnie nieformalnie, na forach internetowych, doszli do podejrzanych wniosków. Ustalili, że mieszkający w Zabrzu, jeszcze wówczas student stomatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dokonał w krótkim czasie wielu adopcji kotów od prywatnych osób, po czym kontakt z nim się urywał. Mężczyzna miał sprawiać dobre wrażenie, zwodzić opiekunów chcących oddać koty, a następnie milknąć, gdy zwierzę już do niego trafiło.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama