Katowicki Karnawał Komedii 2014 od 31 stycznia pod...

  Katowicki Karnawał Komedii 2014 od 31 stycznia pod patronatem Dziennika Zachodniego

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Klara", Teatr Powszechny Warszawa. Teatr Śląski, 31.01, godz. 19.00
  1/9
  przejdź do galerii

  "Klara", Teatr Powszechny Warszawa. Teatr Śląski, 31.01, godz. 19.00 ©MATERIAŁY PRASOWE

  Jak zwykle bilety na przedstawienia KKK rozeszły się jak ciepłe bułeczki w ciągu kilku godzin, a nawet... minut. Można jednak liczyć na odwołane rezerwacje. W programie m.in. premiera Teatru Korez, przedstawienia warszawskich teatrów: Och-Teatru, Ateneum, Powszechnego czy krakowskiego Starego Teatru. Na scenach Teatru Korez i Teatru Śląskiego gwiazdy takie jak Marian Opania, Edyta Olszówka, Cezary Żak, Piotr Machalica, Piotr Polk czy Magda Umer
  To jest chyba najlepiej sprzedająca się impreza teatralna w naszym województwie. Katowicki Karnawał Komedii, którego siódma edycja rozpocznie się za tydzień, w piątek 31 stycznia, zwykle rozpoczyna sprzedaż i rezerwację biletów w grudniu. Te rozchodzą się na pniu, czemu trudno się dziwić, bo program jest bogaty w ciekawe przedstawienia, a ceny - dość niskie. W tym roku rekord zaliczyło przedstawienie "W progu, czyli tajemnica zaniechanych spodni" warszawskiego Teatru Ateneum, monodram Mariana Opani. Spektakl, który zostanie wystawiony 7 lutego na scenie Teatru Korez, wyprzedał się w... 6 minut.
  Jednak wciąż można próbować kupić bilety na spektakle, czasami "cudem" znajdują się bilety z odwołanych rezerwacji. Numer do kasy katowickiego Teatru Korez to: 32 785 70 15, a do kasy Teatru Śląskiego: 32 2599360.

  Impreza rozpocznie się w piątek 31 stycznia dwoma spektaklami: o godz. 19.00 w Teatrze Korez odbędzie się premiera "Poczekalni", monodramu Grażyny Bułki w reżyserii i scenografii Joanny Zdrady. Tekst napisał Piotr Bułka, syn pani Grażyny, również aktor. Za to w Teatrze Śląskim o tej samej godzinie obejrzymy "Klarę" Izy Kuny w reżyserii zabrzanki, znanej głównie z dokonań aktorskich, Aleksandry Popławskiej. W głównej roli: Edyta Olszówka.

  W sobotę 1 lutego o godz. 19.30 w Teatrze Śląskim czeka nas "Plotka" Teatru Syrena w Warszawie, z Tomaszem Saprykiem, Piotrem Polkiem, Piotrem Szwedesem, a w Teatrze Korez o 18.00 i 20.30: "Chity dla prosperity", czyli występ Zenona Laskowika i Kabareciarni w ramach Kabaretowej Sceny Trójki. W niedzielę 2 lutego o 19.00 w Teatrze Śląskim obejrzymy "Piszczyka" poznańskiego Teatru Polskiego, a o 18.00 w Teatrze Korez: "Więzi rodzinne" warszawskiej sceny Ma Production z m.in. Małgorzatą Pieńkowską w obsadzie.

  Poniedziałek 3 lutego upłynie w Teatrze Śląskim pod znakiem głośnego "Pawia królowej" wg powieści Doroty Masłowskiej Narodowego Starego Teatru z Krakowa (godz. 19.00). W Korezie o 18.00 i 20.30 zostanie wystawiony najnowszy hit tej sceny: "Swing" Abelarda Gizy. We wtorek 4 lutego o 19.00 w Teatrze Śląskim zostanie wystawione "Przedstawienie świąteczne", nowa produkcja Och-Teatru w reż. Krystyny Jandy (w obsadzie m.in. Cezary Żak, Piotr Machalica, Katarzyna Żak, Marcin Perchuć). W Korezie wysłuchamy piosenek Magdy Umer (godz. 18.00). W środę 5 lutego o 18.00 i 20.30 w Korezie obejrzymy "Trzech muszkieterów" Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa, w czwartek o 18.00 - monodram "Aktor... to aktor... to aktor" w wykonaniu Cezarego Morawskiego. W piątek wystąpi wspomniany Marian Opania, a w sobotę o 18.00 w Korezie odbędzie się ostatnie przedstawienie Katowickiego Karnawału Komedii: "Sarenki" Teatru Ludowego z Krakowa.


  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama