Częstochowa: Dwóch bandytów zatrzymanych za napady

  Częstochowa: Dwóch bandytów zatrzymanych za napady

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Częstochowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na mieszkańców tego miasta. Sprawcy, używając noża, obezwładnili a następnie okradli 17-letniego częstochowianina. 54-letniego mężczyznę napadli godzinę później, raniąc go poważnie nożem w szyję. Zatrzymanym, za rozbój z użyciem noża, grozi nawet 12 lat więzienia.
  Do zdarzenia doszło w poniedziałkową noc przy skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Jagiellońskiej w Częstochowie. Przed jednym z bloków został znaleziony zakrwawiony mężczyzna. Jak szybko ustalono, była to ofiara rozboju. Sprawcy brutalnie zaatakowali go i po zranieniu nożem w szyję, skradli klucze do mieszkania. 54-letni ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci z Komisariatu VI, patrolując okoliczne ulice, zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi poszukiwanym sprawcom.
  Byli pijani i agresywni, mundurowi szybko ich jednak obezwładnili. Przy jednym z z nich stróże prawa znaleźli nóż, który najprawdopodobniej był użyty podczas rozboju. Policjanci ustalili, że 20-latek i jego 42-letni wspólnik mają na swoim koncie jeszcze jeden rozbój dokonany godzinę wcześniej. Sprawcy weszli wtedy do mieszkania na ulicy Niepodległości, gdzie grożąc nożem, obezwładnili 17-latka, a następnie pobili go i okradli ze sprzętu RTV oraz innych wartościowych przedmiotów wycenionych na kilka tysięcy złotych.

  Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty dokonania przestępstw rozbójniczych przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im do 12 lat więzienia. Kara dla 42-letniego częstochowianina będzie z pewnością surowsza, gdyż jest on recydywistą.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama