Zabrze: Apelacja od wyroku dla byłego prezydenta, Jerzego G.

  Zabrze: Apelacja od wyroku dla byłego prezydenta, Jerzego G.

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  25 lat więzienia - taki nieprawomocny wyrok usłyszał 4 czerwca 2013 roku Jerzy G. za zabójstwo Lecha Frydrychowskiego. Jest już apelacja.
  Jest apelacja od wyroku w sprawie Jerzego G., byłego prezydenta Zabrza, skazanego przez sąd na 25 lat więzienia za zabójstwo Lecha Frydrychowskiego. Od wyroku wydanego 4 czerwca 2013 roku odwołał się obrońca G. Teraz katowicki sąd rozpatrzy apelację.

  - Potwierdzam, że obrońca pana G. złożył apelację - mówi sędzia Jacek Krawczyk, rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach. - Sąd jeszcze jej nie rozpatrzył - dodaje Krawczyk.


  Przypomnijmy: G. został aresztowany 19 listopada 2009 roku. Proces bez precedensu rozpoczął się w kwietniu 2011 roku. Wieloletni samorządowiec, były prezydent Zabrza w latach 2002-2006 i wykładowca akademicki, zasiadł na ławie oskarżonych wraz z czterema innymi mężczyznami: braćmi Rafałem i Robertem T., Mariuszem F. oraz Tomaszem L. Pierwsi trzej byli oskarżeni o współudział w morderstwie, ostatni - o pomoc w uprowadzeniu ofiary.

  Frydrychowski został zamordowany 18 sierpnia 2008 roku. Jego ciało w lesie w Wymysłowie koło Będzina znalazł grzybiarz. Ofiara miała podcięte gardło, liczne rany na ciele, ślady skrępowania i bicia. W toku śledztwa katowicka prokuratura udowodniła, że zmarł wskutek wykrwawienia. Nie ustaliła jednak, który z oskarżonych zadał śmiertelny cios. Proces był poszlakowy. Zeznawali m.in. żona i córka G., patolog, biegli sądowi i policjant pracujący na miejscu zbrodni.

  Sędzia Józef Kapuściok uzasadniając wyrok nie miał wątpliwości, że G. chciał zabić Frydrychowskiego.


  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo