Menu Region

"Dziarski Dziadek" - Antoni Huczyński prezentuje sposoby na...

"Dziarski Dziadek" - Antoni Huczyński prezentuje sposoby na długowieczność [WIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

KAG

1Komentarz Prześlij Drukuj
Witalności, pogody ducha i sprawności pozazdrościć Antoniemu Huczyńskiemu mógłby nie jeden mężczyzna w średnim wieku. "Dziarski Dziadek" - Antoni Huczyński ma 91 lat, jednak pomimo swojego wieku zachował radość życia oraz fizyczną sprawność. Codzienne ćwiczenia, dieta i ogromna wewnętrzna radość sprawiają, że "Dziarski Dziadek" jak sam mówi "czuje się nadzwyczaj dobrze". Kanał na YouTubie "Sposoby dziadka na długowieczność" cieszy się ogromną popularnością, a film "Sposób na długowieczność mojego dziadka (91 lat!) - ćwiczenia" - wyświetlił się już ponad 300 tys. razy.
"Aktywność ruchowa, ćwiczenia gimnastyczne - ruch jest niezbędnie potrzebny, nawet w okresie przemijania, żeby człowiek czuł się zdrowo i żeby człowiek był szczęśliwy w ostatnich latach życia". - mówi Antoni Huczyński.

Antoni Huczyński swoje ćwiczenia prowadzi w Lesie Kabackim na obrzeżach Warszawy. "Dziarski Dziadek" ćwiczy od dziesięciu lat, jednak zachęca, aby ćwiczenia rozpocząć wcześniej. J
est znany miejscowym biegaczom, rolkarzom czy rowerzystom, którzy zachęcili go do podzielenia się swoimi sposobami na ćwiczenia.

Filmy z udziałem Antoniego Huczyńskiego nakręcił wnuk - Michał Skurkowski. Do codziennych ćwiczeń "Dziarski Dziadek" wykorzystuje otaczającą go przyrodę. Na początku ruchy gałek ocznych, które mają poprawić synchronizację półkul mózgowych. Dalsze ćwiczenia to krążenia głowy, wymachy rękoma, skręty tułowia, przysiady oraz pompki.

Do skrętów wykorzystuje długi drewniany drąg, przysiady robi opierając się dłońmi o ławkę. Po wykonaniu ćwiczeń Antoni Huczyński wraca do swojego domu. Krioterapia, jak mówi jest kolejnym sposobem na utrzymanie witalności. W jego domu jest ok. 13 - 15 stopni Celsjusza. Niska temperatura jak tłumaczy, również dobrze wpływa na zdrowie, a kolejny film o "Dziarskim Dziadku" poświęcony ma być właśnie krioterapii.

W zachowaniu witalności ważna jest również odpowiednia dieta. "Trzeba jeść żeby żyć, a nie żyć żeby jeść" - mówi Antoni Huczyński. Dieta jaką prowadzi "Dziarski Dziadek" składa się z ryb, świeżych warzyw oraz owoców. Na śniadanie pomidory, ogórki, czosnek, papryka. Prawie codziennie na śniadanie Antoni Huczyński zjada śledzia pokrojonego w dzwonka, ważna jest również cebula, która ma właściwości antybakteryjne. Wiedzę na temat żywienia Antoni Huczyński poznał na studiach, ponieważ z zawodu jest lekarzem weterynarii.

"Dziarski Dziadek" - Antoni Huczyński urodził się 26 listopada 1922 roku. Pod pseudonimem "Burza" brał udział w walkach w Legionowie oraz Puszczy Kampinoskiej podczas powstania warszawskiego. Prezydent Lech Kaczyński w 2008 roku odznaczył Antoniego Huczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla niepodległości oraz działalność na rzecz środowisk kombatanckich. Wielu lekarzy badających "Dziarskiego Dziadka" mówi, że świetnie się trzyma. Jedna z lekarek powiedziała nawet, że "zrujnuje ZUS" dzięki swojej witalności i długowieczności.

"Dziarski Dziadek" - Sposób na długowieczność mojego dziadka (91 lat!) - ćwiczenia


*Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
*Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
*Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
Reklama
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Jest też profil na fejsbuku

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M (gość)  •

https://www.facebook.com/sposobnadlugowiecznosc

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama