Głosuj na śląskie festiwale

  Głosuj na śląskie festiwale

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Głosuj na śląskie festiwale

  ©marzena bugała

  Czy polskie festiwale liczą się w Europie? Zdecydowanie tak. Świadczą o tym choćby nominacje do Festival Awards Europe (najważniejszych europejskich nagród festiwalowych) dla rodzimych wydarzeń muzycznych. Do nagrody Best Small Festival pretenduje katowicki Tauron Nowa Muzyka, a w kategorii Best Medium Sized Festival - Off Festival, który od tego roku odbywa się w Katowicach.
  Głosuj na śląskie festiwale

  ©marzena bugała

  W najważniejszej kategoriii (dla najlepszego festiwalu) szansę na statuetkę ma gdyński Open'er, który już wygrał w tej kategorii w ubiegłym roku, pokonując m.in. Glastonbury i duńskie Roskilde. Co istotne, o wygranej decyduje publiczność w głosowaniu internetowym (www. eu.festivalawards.com). Głosy można oddawać do 23 listopada. Dzień później okaże się, jakie festiwale przeszły do finałowej rundy, która zakończy się 8 grudnia. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 12 stycznia 2011 roku podczas gali w Groningen.

  Nie tylko fani mają korzyść z tych festiwali, ale także miasta, w których są organizowane.

  - Dzięki Open'erowi Gdynia nie jest kojarzona tylko z przemysłem stoczniowym - mówi Joanna Grajter, rzeczniczka gdyńskiego Urzędu Miasta. Gdynia na Open'era wydaje 2 mln zł, z czego 700 tys. na bezpłatne autobusy dla fanów.

  Katowice na Off Festival wydały 2 mln 200 zł, zaś na Tauron Nową Muzykę 600 tysięcy zł. - Oba wydarzenia wpisują się w naszą walkę o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - podkreśla Jakub Jarząbek z wydziału promocji katowickiego magistratu. - Dzięki nim hotele i restauracje są pełne, nie narzekają też taksówkarze. A poza tym są to wydarzenia, które budują markę i prestiż miasta - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pod warunkiem, ze

   ERWIN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Pod warunkiem, ze ktos kiedys slyszal o Katowicach.
   Oprócz Niemców, Czechów i kilku "tanich" angielskich pijusów.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama