Reprezentacja Polski znów zafundowała kibicom horror, ale bez szczęśliwego zakończenia. Biało-czerwoni przegrali z Islandią jedną bramką i zajęli w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych szóste miejsce. Ich występy będziemy jednak długo pamiętać!

17.32. 27:28. Koniec emocji dla Polaków. Kolejne w niedzielę, gdy odbędzie się losowanie par barażowych do mistrzostw świata 2015. Ale dziś wieczorem na Euro odbędą się jeszcze mecze półfinałowe. Już bez nas. Czy to szóste miejsce to miś na miarę naszych możliwości? Z siedmiu meczów wygraliśmy trzy, ale z czterech przegranych trzy przegraliśmy jedną bramką. Jakkolwiek by nie liczyć nam się... podobało. I to wszystko na dziś. Ciąg dalszy jednak nastąpi. Tego akurat możemy być pewni.

17.30. Niesamowite. Islandczycy prowadzili w tym meczu tylko raz. Ale raz a dobrze, bo na 20 sekund przed końcem. I to im wystarczyło.

17.29. Przegrywamy mecz, który znów prawie wygraliśmy. Szóste miejsce dla Polski. Piąte dla Islandii.

17.28. Na 20 sekund przed koncem przegrywamy!!!

17.28. Szmal brooooniiii! Ale Kuchczyńskie nie podniósł piłki i dalej ma ją Islandia. Jeszcze 30 sekund.

17.27. Jurecki nie trafia z granicy koła!!! Islandia ma piłkę - zostało 55 sekund!!!

17.26. Dokładnie dwie minuty do końca, 27:27. Piłka u Polaków.

17.25. Lijewski zalicza świetny przechwyt. Mamy piłkę. Michał Jurecki na 27:26. Zostały 2,5 minuty. Chyba, że czeka nas dogrywka...

17.24. Do konca 4,5 minuty. Jaszka z 10 metrów na 26:25. Ale Gudjonsson zdobywa ósmą swoją bramkę i znów remis.

17.23. Kroki Michała Jureckiego. Kristjansson trzyma się przepisów - 25:25.

17.22. Kuchczyński gol! Dziś się nie myli - wykorzystał wszystkie trzy próby z siedmiu metrów. 25:24.

17.21. Kuchczyński za to przegrywa z bramkarzem. Czy Islandia wyjdzie na pierwsze prowadzenie? Nie! Za to po kontrze sędziowie dyktują karnego dla Polski.

17.19. Syprzak wreszcie przełamuje niemoc. Jest 24:23. Ale tylko przez 20 sekund, bo Karason wypoczął na ławce kar. 24:24.

17.18. Jaszka w słupek. Mija równe pięć minut od chwili, gdy piłka po raz ostatni wpadła do siatki Islandczyków.

17.18. I przegrywamy swoją przewagę. 50 minuta i 23:23.

17.15. Dziesięć minut do końca. Ostatnio zmieniają się tylko statystyki bramkarzy.

17.15. Przecież dziś też można było wygrać szybko i wysoko. Ale po co, skoro można fundować emocje ludziom, którzy za to płacą?

17.14. Kara Karasona. Gramy w przewadze. Duńscy kibice dopingują Islandczyków. Nie mamy do nich pretensji, chociaż się dziwimy - jak można nie wspierać tak szalonej drużyny, jak ekipa Bieglera?

17.13. Edvarsson też broni. Dwanaście minut do końca.

17.13. Wyszomirski wreszcie broni przy trzecim podejściu. Trzynaście minut do końca.

17.12. Jaszka - Jonsson - M. Jurecki. Wszystko wpada. 23:22.

17.11. Wyszomirski bez obrony, ale miał tylko dwa strzały. 21:21.

17.09. Szmal ma już tylko 34 procent obronionych piłek. Edvarsson aż 43. Ale mamy karnego. Kuchczyński trafia! 21:20 i bramkarz Islandii spada do 40 procent.

17.08. No i jest 20:20. Karason doprowadza do stanu, od którego wszystko się znów zacznie od nowa. Biegler znowu bierze czas.

17.07. Nasi fundują nam emocje, żebyśmy nie zapomnieli, co jest ich specjalnością. Robi się 20:19, a Wiśniewski nie trafia z lewego skrzydła!

17.05. Michał Jurecki bierze sobie uwagi trenera do serca. 20:17.

17.02. Gudjonsson rani nas po raz siódmy. Szyba dostaje karę. Sigurmannsson rani nas po raz drugi. W sumie 19:17, a mogło być jeszcze mniej, ale Szmal odbił dziesiątą swoją piłkę w meczu. Biegler bierze czas. Jest 40 minuta spotkania.

17.00. Nie rzuciliśmy bramki już od 4 minut i 45 sekund, Jaszka zatrzymuje licznik - 19:16.

16.57. A nawet 2:3, bo Wyszomirski przepuszcza karnego.

16.57. Edvarsson broni trzy rzuty z rzędu. Połowa zasługi po stronie rzucających. Minęło osiem minut drugiej połowy i jest w niej 2:2.

16.56. 18:15. Najwięcej dla biało-czerwonych rzucił Lijewski - 4. Gudjonsson zatrzymał się na 6.

16.55. Lijewski na pewno jest - 18:14.

16.54. Lijewski też już jest na boisko. 17:14.

16.52. Brodaty Kristjansson znajduje sposób na Szmala. 16:14.

16.51. Ruszamy. Szmal na pewno wyszedł na boisko, bo łapie pierwszą piłkę. I drugą też. Ale kiedy dołączy do niego reszta?

16.35. Jeszcze 45 sekund. Słupek pomaga Szmalowi. Nic nie pomaga Islandczykom po rzucie Wiśniewskiego. Mamy 16:13. Koniec pierwszej połowy. Teraz Polacy muszą pomyśleć, co zrobić, żeby drugą zacząć na boisku, a nie w szatni, jak przeciwko Chorwatom. Wracamy po przerwie.

16.33. Dwie minuty do końca.Syprzak na 15:13 po akcji, w której znów zgubilśmy piłkę, ale zdołaliśmy ją dogonić.

16.31. Kara dla Michała Jureckiego. Bielecki gubi piłkę, a Kuchczyński nie wykorzystuje akcji sam na sam. Islandczycy rzucają na 14:13. Wygląda na to, że Polacy nawet z takiego meczu potrafią wycisnąć mnóstwo emocji.

16.29. Pięć minut do końca pierwszej połowy. 14:12. W polskim zespole Bielecki i Kuchczyński mają po 3 trafienia.

16.28. To właściwie mecz Polska - Gudjonsson. Wynik? 13:6, a w sumie 13:11.

16.26. Wynik szybko się zmienia. Jest 13:10, Islandia w osłabieniu i 23 minuty gry.

16.25. Szyba doprowadza do zmiany bramkarza Islandii - zrzuca Gustavssona rzucając mu gola.

16.24. Bielecki zatrzymany. Jaszka zatrzymany. Bielecki ponad bramką.

16.23. Kuchczyński ze skrzydła pomścił tę bramkę - 11:7. A Gudjonsson ma 5 na 5 trafień i poluje na szóstkę, ale na razie jest 11:8.

16.21. Gudjonsson obniża statystyki Szmala sprytnym strzałem z rzutu karnego.

16.20. Szmal znów broni, jego skuteczność zbliża się do 50 procent. Jaszka z tego korzysta i podwyższa wynik na 10:6.

16.18. Mecz jest spokojny, a w porównaniu z bitwą z Chorwatami wręcz relaksacyjnie. Pozory jednak oczywiście mylą, bo pot leje się już z zawodników strumieniami.

16.17. Minął pierwszy kwadrans gry. Bielecki trzeci raz pokonuje bramkarza w czterech próbach. 9:5.

16.15. Islandczycy biorą czas. Dla nich te kilkadziesiąt sekund to tyle, co nic (patrz hymn)

16.15. Wiśniewski ma 100 procentową skuteczność rzutów. Lijewski 67 procent. Obaj mają po dwa gole. I prowadzimy 8:5.

16.13. 6:5 dla Polski. Glównie dzięki Szmalowi i Bieleckiemu.

16.11. Nie ma wątpliwości, że kto jak kto, ale Islandczycy pochodzą od Wikingów. Wystarczy spojrzeć na brodę i minę Kristjanssona.

16.09. Szmal broni jak natchniony. Nasi rzucają jak w sparingu. Tylko Bielecki gra na serio. Dzięki niemu jest 5:3 w 9 minucie meczu.

16.07. Bielecki po urodzinach jest w dobrej formie. Trafia na 4:3, bo wcześniej Islandczycy wykorzystali swoje.,. osłabienie,

16.05. Kara dla Hallgrimssona. Wiśniewski i 3:2.

16.04. 2:2. Średnio pada jedna bramka na minutę. Nie da się też ukryć, że temperatura emocji jest o kilkadziesiąt stopni niższa niż ostatnio.

16.03. Remis. Ale przez chwilę, bo Lijewski znów daje nam prowadzenie.

16.02. Najpierw broni Szmal, potem rzuca Kuchczyński. Pierwszy gol stał się faktem.

16.01. W zespole Islandii nie ma gwiazdy - Aarona Palmarssona, który narzekał na ból w kolanie.

16.00. Zaczynamy. Ze Szmalem w bramce.

15.57. Czymże więc jest dla nich 60 minut tego meczu? :)

15.56. Hymny. Islandczycy śpiewają o Bogu i o tym, że tysiąclecie ich kraju to tylko jeden dzień

15.52. Michael Biegler jednak da odpocząć Jakubowi Łucakowi, który został znokautowany przypadkowo przez Piotra Grabarczyka w meczu z Chorwacją. Oznacza to, że do kadry wraca Karol Bielecki, który w czwartek obchodził 32. urodziny.

15.50. To już ostatnia część emocji, jakie fundowali nam piłkarze ręczni podczas mistrzostw Europy. Na do widzenia biało-czerwoni zmierzą się z Islandią w meczu, którego stawką będzie piąte miejsce. Dlaczego warto o nie grać? Z dwóch powodów. Bo jest lepsze niż szóste i stanowi okazję do wyrównania rachunków z Islandią za porażkę zamykającą nam drogę na igrzyskach w Pekinie.

Polska - Islandia transmisja TV na żyo, relacja live online: Jakub Łucak, który mecz z Chorwacją zakończył na noszach, po tym, jak znokautował go łokciem Piotr Grabarczyk, wystąpi w dzisiejszym spotkaniu, którego stawką będzie piąte miejsce mistrzostw Europy. Rywalem Polaków będą Islandczycy, a batalia w duńskim Herning rozpocznie się o godz. 16. Bezpośrednia transmisja w TVP2 i TVP Sport.

WIĘCEJ O MECZU POLSKA ISLANDIA W ME PIŁKARZY RĘCZNYCH:
Polska - Islandia w ME piłkarzy ręcznych [RELACJA LIVE, ONLINE, TRANSMISJA TV, NA ŻYWO]

- Kuba po przypadkowym uderzeniu na kilka sekund stracił przytomność, ale nie było konieczności hospitalizacji i noc spędził w hotelu - poinformował Jan Korczak-Mleczko, rzecznik Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Ma podbite oko, ale będzie mógł dziś grać. Sytuacja wyglądała groźnie, jednak na szczęście skończyło się na strachu. Szczypiorniści to wyjątkowo twardzi ludzie...
Porażka w środowym meczu oznacza, że biało-czerwoni nie zapewnili sobie jeszcze udziału w przyszłorocznych mistrzostwach świata i będą musieli w dwumeczu pokonać rywala, którego poznają już w niedzielę, gdy odbędzie się ceremonia losowania.

Spotkania zostaną rozegrane w połowie czerwca.

Pewni występu w mundialu w Katarze są już gospodarze, broniący tytułu Hiszpanie oraz pozostali półfinaliści trwających mistrzostw Europy.

Przypomnijmy, że w walce o finał spotkają się - także dzisiaj - Duńczycy z Chorwatami (godz. 18.30) i Hiszpanie z Francuzami (21).

MECZ POLSKA - ISLANDIA TRANSMISJA MECZU W TV

Mecz Polska - Islandia ME 2014 transmitować będzie w TVP 1 i TVP Sport HD. Studio przed meczem w Telewizji Polskiej rozpocznie się o godz. 15.45.