Zatrzymanie poszukiwanego za zabójstwo

  Zatrzymanie poszukiwanego za zabójstwo

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kryminalni z KWP w Katowicach zatrzymali we Wrocławiu poszukiwanego listem gończym. Skazany za zabójstwo mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w rodzinnym mieście. Stróże prawa doprowadzili go już do zakładu karnego, gdzie odbędzie resztę kary.
  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych w środę we Wrocławiu zatrzymali poszukiwanego Wiesława P. Obecnie 49-letni mieszkaniec Częstochowy figurował na liście poszukiwanych na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Okręgowy w Radomiu.

  Mężczyzna, skazany za zabójstwo znajomej podczas kłótni domowej, odsiadywał karę 12 lat więzienia. W kwietniu 2012 roku otrzymał warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary.
  W listopadzie jednak ten sam sąd odwołał udzielone skazanemu warunkowe przedterminowe zwolnienie. Od tego czasu poszukiwany ukrywał się - początkowo w różnych miejscach w Częstochowie, a od kilku miesięcy w rodzinnym Wrocławiu.

  Znając środowisko jeszcze od czasów dzieciństwa i dzięki pomocy znajomych, dłuższy czas pozostawał w ukryciu. Przebywając na wolności usiłował również prowadzić przestępczą działalność gospodarczą. Dzięki żmudnej pracy kryminalnych z KWP w Katowicach został jednak namierzony, zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, w celu odbycia pozostałej części kary.


  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama