Śląsko-zagłębiowskie szwendanie: W sobotę wycieczka leśnym...

  Śląsko-zagłębiowskie szwendanie: W sobotę wycieczka leśnym odcinkiem na trasie Halemba – Ligota

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Najbliższa sobota będzie nielada gratką dla sympatyków zimowych wędrówek. Uczestnicy śląsko – zagłębiowskiego szwendania okolicznego tym razem przemierzą leśny odcinek na trasie Halemba – Ligota. - Do udziału w wydarzeniu zachęcam wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku. Leśna wędrówka może być doskonałą alternatywą spędzania wolnego czasu, a przy tym okazją do zapoznania się z urokami otaczającej nas przyrody – mówi Paweł Graja z Centrum Kultury Katowice.
  Śląsko - zagłębiowskie szwendania okoliczne to cykl sobotnich wycieczek, organizowanych przez Centrum Kultury Katowice oraz Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. – Główną ideą realizowanego przez nas przedsięwzięcia jest ukazanie przyrody wkraczającej w przestrzeń naszych miast. Przyrody zepchniętej na boczny tor, peryferia, jak i tej ucywilizowanej prezentowanej w formie parków, czy ogrodów – tłumaczy Graja. – Stawiamy również na wielopokoleniową integrację mieszkańców Śląska i Zagłębia, którzy wspólnie odkrywają piękno przyrody, jaką dysponuje nasze województwo – dodaje.

  Wieczorny spacer po lasach rozciągających się pomiędzy Rudą Śląską - Halembą a Katowicami -Ligotą odbędzie się 25 stycznia. Szwendanie okoliczne rozpocznie się o godzinie 16:05 w okolicach przystanku Halemba - Kościół. Jako punkt odniesienia dla osób spoza Rudy Śląskiej miasta obrano przystanek „Dworzec” na ul. Andrzeja w Katowicach, z którego o godzinie 15:37 wyruszy autobus linii 130 w kierunku Halemby. Przejście na Ligotę zajmie około 4 godzin. Główną atrakcją wieczoru będzie możliwość obserwowania dzików w ich naturalnym środowisku.

  Śląsko - zagłębiowskie szwendanie okoliczne w Rudzie Śląskiej odbędzie się po raz pierwszy. Wycieczka inaugurująca projekt odbyła się w Tarnowskich Górach we wrześniu 2012 r. Od tego czasu uczestnicy odbywających się średnio co dwa tygodnie wypraw odwiedzili m.in. Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, Kopalnię Ćwiczebną Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej oraz Palmiarnię Miejską w Gliwicach. Pokonując wiele kilometrów przemierzyli także trasy z Będzina do Bytomia, z Maczek do Sławkowa, z Klucz do Kuźniczki oraz wiele innych interesujących miejsc.


  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama