Jak cię widzą, tak cię piszą: Zygmunt Łukaszczyk [KREACJE...

  Jak cię widzą, tak cię piszą: Zygmunt Łukaszczyk [KREACJE VIPÓW]

  Tatiana Szczęch

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś pod lupę wzięliśmy stylizację wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, zaprezentowaną na gali rozdania nagród w Zabrzu
  1/2
  przejdź do galerii

  Dziś pod lupę wzięliśmy stylizację wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, zaprezentowaną na gali rozdania nagród w Zabrzu ©Arkadiusz Gola

  Na gali rozdania Laurów Umiejętności i Kompetencji wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk zaprezentował na sobie klasyczny, elegancki zestaw. Przeglądając galerię zdjęć z gali, niestety muszę stwierdzić, że nasz bohater niczym nie wyróżniał się pośród innych uczestników uroczystości. Niestety, ponieważ większość panów popełniła te same błędy.
  Początkiem stylu jest dobry rozmiar i zachowanie odpowiednich proporcji. Przy doborze marynarki zawsze należy brać pod uwagę, jak leży na ramionach i plecach. Miejsce, w którym rękaw łączy się z barkiem, nie może wystawać poza ramiona, bo to niepotrzebnie powiększa optycznie sylwetkę. Na plecach nie powinny pojawiać się fałdy - ani poziome, ani pionowe - bo świadczą o tym, że marynarka jest za duża.

  Kolejną istotną sprawą w budowaniu proporcji sylwetki jest długość marynarki i jej rękawów. Zasada jest prosta - mankiet koszuli zawsze powinien być widoczny spod rękawa marynarki na około 1-2 cm. Rękaw marynarki nie tylko nie powinien zakrywać nadgarstka, ale wręcz go odsłaniać.

  Marynarkę trzeba umieć nosić. Diabeł tkwi w szczegółach. Przyjrzyjmy się marynarkom jednorzędowym, ponieważ są one teraz najpopularniejsze. W przypadku jednego guzika sprawa jest oczywista - zapinamy go. Marynarkę na dwa guziki zapinamy tylko na górny guzik. Natomiast marynarkę na trzy guziki - zapinamy dwa górne lub tylko środkowy. Siadając - w każdym przypadku - rozpinamy wszystkie guziki.

  Nie możemy pominąć tematu spodni. Nogawek tym razem. Opierając się na butach nie powinny one tworzyć harmonijki, bo to optycznie skraca i pogrubia. Garnitur pana Zygmunta zdaje się mieć dobry rozmiar, co widać na linii ramion, ale niestety wszystko zostało zepsute przez nieodpowiednie długości i nieprawidłowo zapięte guziki marynarki. Kolorystycznie jest nieźle, ale sam kolor i jego dopasowanie do urody to jednak za mało, żeby dobrze wyglądać.

  Moja ocena: 3


  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama