Górnik i Ruch dostały żółtą kartkę. Będzie problem z...

  Górnik i Ruch dostały żółtą kartkę. Będzie problem z licencjami...

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Komisja Licencyjna sygnalizuje, że Górnik Zabrze i Ruch Chorzów mogą mieć kłopot z uzyskaniem pozwolenia na grę w kolejnym sezonie.
  Komisja Licencyjna, która przygotowuje się do procedur związanych z kolejnym sezonem, pokazała najbardziej utytułowanym śląskim klubom "żółtą kartkę".

  - W przypadku Górnika Zabrze sytuacja w porównaniu do 31 grudnia 2012 roku oraz 30 czerwca 2013 roku, nie tylko nie uległa poprawie, lecz pogorszyła się (choć nieznacznie). Co prawda przychody nieznacznie wzrosły, jednak jednocześnie, w większym stopniu, wzrosły koszty operacyjne. Klub nadal generuje ogromną stratę, której poziom wzrósł w stosunku do roku ubiegłego.

  Wzrosło również zadłużenie Klubu, które wynosi obecnie dwukrot-ność rocznych przychodów. Komisja stwierdziła, że Klub de facto nie realizuje programu naprawczego - napisano w oficjalnym komunikacie. - Natomiast Ruch rozpoczął proces redukcji kosztów, jednakże pomimo starań jego przychody są wciąż niskie i nie pokrywają kosztów funkcjonowania. Zadłużenie nieznacznie spada, ale wciąż wynosi ono ponad dwukrot-ność rocznych przychodów.

  Taki sygnał oznacza, że oba kluby mogą mieć problem z uzyskaniem licencji na przyszły sezon! - Możemy zapewnić, że zrobimy wszystko, aby sumiennie wypełniać zalecenia Komisji i zwiększyć działania restrukturyzacyjne tak, aby kolejna analiza dokumentów finansowych zakończyła się bardziej pozytywnymi dla nas wnioskami - oświadczyła rzecznik Ruchu, Donata Chruściel.

  - Naszym problemem jest przedłużająca się budowa stadionu. Informowaliśmy Komisję, że w związku z tym wygenerujemy nieco większy dług niż planowano, ale wierzę, że Komisja, z którą jesteśmy w stałym kontakcie, zrozumie tę sytuację - stwierdził Artur Jankowski, prezes Górnika, dodając, że działania klubu ukierunkowane są także na obniżenie kosztów utrzymania zespołu.

  Tymczasem Leszek Sach, szef Komisji, przypomina także, że Górnik miał zgodę na grę na placu budowy na jeden sezon, tymczasem sytuacja ta trwa drugi rok i końca nie widać...


  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama