Michał Kamiński: Pewnie mnie wyrzucą z PiS, bo nie będę...

  Michał Kamiński: Pewnie mnie wyrzucą z PiS, bo nie będę "kablował"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Michał Kamiński, europoseł PiS, powiedział w TVN 24, że "zapewne zostanie wyrzucony z PiS". - Ktoś z PiS mówił, że uniknę złego losu, jeśli opowiem o czym rozmawiałem z Kluzik-Rostkowską i Jakubiak - mówił - Ale ja nie będę donosił (władzom PiS - red.) - dodał.
  *Kluzik-Rostkowska i Jakubiak nie składają broni. Będzie nowa partia?

  *Paweł Poncyliusz:To prawda. Kaczyński do Sulejówka

  - Byłem tydzień za granicą. Po przylocie do Polski, po tym wszystkim co się działo (wyrzucenie "banitek" z PiS - red.), chciałem się spotkać z kolegami i porozmawiać - mówił o spotkaniu jakie odbył w poniedziałek z Kluzik-Rostkowską, Jakubiak, Kowalem, Bielanem i Poncyliuszem.

  - Ja się nie wychowałem na Żoliborzu (aluzja do Jarosława Kaczyńskiego który jest z Żoliborza - red.) co prawda, tylko na Stegnach, ale to dalej jest zachodnia kultura i cywilizacja. W tym pojęciu zachodniej kultury i cywilizacji stosunki osobiste nie są elementem rozgrywek politycznych. Z ogromną radością mogę oznajmić, że nie żyję w Korei Północnej, tylko żyję w wolnej Polsce. Mogę się spotykać i rozmawiać z kimkolwiek mam na to ochotę - emocjonalnie tłumaczył Michał Kamiński.

  Polityka to nie wszystko. Nie będę "kablem"

  Mówił także, że "ktoś z władz PiS" dzwonił do niego i powiedział, że "jeśli powie o czym rozmawiano na poniedziałkowym spotkaniu to uniknie złego losu". Podkreślił, że "nie zamierza się z tego spotkania nikomu tłumaczyć". - Chcę powiedzieć wszystkim moim kolegom: nie ma ceny, którą Michał Kamiński zapłaci za bycie w polityce - grzmiał Kamiński - Z całą pewnością taką ceną nie jest mój honor i nie jest bycie kablem. Nie będę kablem i nie będę donosicielem. O tym, o czym prywatnie rozmawiam, chyba że zaczniecie nas podsłuchiwać, po prostu się nie dowiecie - powiedział Kamiński.

  - Dla mnie polityka i intrygi, plucie na innych i nienawiść nie jest drogą, którą chcę podążać - deklarował europoseł - Bo polityka nie jest wszystkim. Jak jest się facetem, który musi się troszczyć o swoją żonę i o swoje dzieci, to także dba się, żeby przed tą żoną i dziećmi mieć twarz. Dlatego tak mnie zabolało, że ktoś dziś sugerował, że ja mógłbym dla kariery politycznej kablować - mówił - Tego bym nigdy nie zrobił, tego po prostu bym nigdy nie zrobił - podkreślał.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama