Lech Majewski w Katowicach kręci film pt. Psie pole

  Lech Majewski w Katowicach kręci film pt. Psie pole

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lech Majewski

  Lech Majewski ©Karina Trojok

  Środowy wieczór był dniem zdjęciowym do najnowszego filmu Lecha Majewskiego pt. "Psie pole". Zdjęcia kręcone były w Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum Śląskim w Katowicach.
  Lech Majewski

  Lech Majewski ©Karina Trojok

  Lech Majewski znany jest z takich filmów jak "Angelus", "Ogród rozkoszy ziemskich", "Pokój saren", "Wojaczek", albo "Basquiat - taniec ze śmiercią", czy "Ewangelia według Harryego".

  Najnowszy film - fabularyzowany dokument - o roboczym tytule "Psie pole" kręcony jest w różnych miejscach.
  Plan filmowy był już w supermarkecie, familokach, Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku, na ulicach Katowic, w tutejszej księgarni, w środę przeniósł się do Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum Śląskim. Majewski wraz z ekipą spędził tu kilka godzin.

  Dlaczego Muzeum Śląskie? Bo tu jest jedyna w Polsce ścieżka aktywnego zwiedzania stworzona na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących (uruchomiona w październiku).

  - To niesamowite, że muzeum próbuje zrobić coś niemożliwego, mianowicie stworzyć z czegoś tak wysublimowanego jak obraz, przekaz dla ludzi którzy nie mogą patrzeć, którzy nie mają tego instrumentu jakim jest wzrok. Tu niewidomi dostają możliwość dotykowego i słuchowego obcowania z obrazem, wejścia w obraz - tłumaczył Lech Majewski.

  O czym będzie "Psie pole"? To tajemnica, której reżyser nie zdradza. Tłem dla filmu na pewno będą Katowice.

  - To osobiste wizje, rzeczy, które chodzą mi po głowie i dzieją się w Katowicach. Dlaczego Katowice? Jestem katowiczaninem, mieszkam po całym świecie, a wizje najczęściej mam związane z tym miejscem. Jakie? Zobaczymy, to jest tabu, nie wolno mówić, o tym nad czym się pracuje, bo wtedy coś ucieka - wyjaśnia.

  Czytaj więcej o najnowszym filmie Lecha Majewskiego pt. Psie pole

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama