Więcej kamer w Mysłowicach. Miasto chce kontrolować, kto...

  Więcej kamer w Mysłowicach. Miasto chce kontrolować, kto wjeżdża do miasta

  Monika Chruścińska-Dragan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mysłowice chcą kontrolować, kto wjeżdża do miasta. Taki monitoring na rogatkach ma już Jaworzno. Tu kamery ograniczyły kradzieże aut.
  Jako pierwsi pomysł rozbudowania monitoringu w mieście rzucili działacze rady osiedla Larysz. Zaproponowali nawet, aby na nowe kamery złożyły się rady dzielnic z puli pieniędzy przyznawanej osiedlom w budżecie. Bo tegoroczny plan finansowy miasta takiej inwestycji nie przewiduje. Prezydent Edward Lasok zwołał już naradę w tej sprawie.

  Obecny na posiedzeniu mł. insp. Arkadiusz Więcek, komendant miejski policji, zasugerował urzędnikom stworzenie moni-toringu wjazdów i wyjazdów z miasta.
  Jego zdaniem, pozwoliłby szczegółowo weryfikować tablice rejestracyjne aut w zasięgu kamer, szybko analizować i alarmować jednostki policji o pojawieniu się w mieście lub opuszczeniu pojazdu o poszukiwanych numerach.

  - Prezydent zlecił już przygotowanie dokumentacji finansowej w zakresie zakupu i montażu tego rodzaju systemu - mówi Kamila Szal z magistratu.

  Obecnie Mysłowice podglądają cztery kamery - Rynek, ul. Grunwaldzką, pl. Wolności oraz dwa skrzyżowania - zbieg ul. Oświęcimskiej i Mikołowskiej oraz Mikołowskiej i Katowickiej. Miasto planuje też kupić kolejne fotopułapki, urządzenia z czujnikami ruchu rejestrującymi zdarzenia.


  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kamery

   Gość z City M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ct.; Kamery pozwolą szybko alarmować Policję o pojawieniu się w Mieście ,lub Opuszczeniu pojazdu o poszukiwanych Nr. Rejestracyjnych. No ręce opadają , Policja w Mysłowicach tak SZYBKO reaguje na...rozwiń całość

   Ct.; Kamery pozwolą szybko alarmować Policję o pojawieniu się w Mieście ,lub Opuszczeniu pojazdu o poszukiwanych Nr. Rejestracyjnych. No ręce opadają , Policja w Mysłowicach tak SZYBKO reaguje na Opuszczone Auta w Mieście ,że na zgłoszenie 2-razy Auta ( Renault Twingo nr. SGL -CZARNY) stojącego już ROK ,bez powietrza w kołach, za byłą Mysłowiczanką koło wieżowca, teraz już po 1,5 Roku -STOI i Gnije NADAL i zajmuje miejsce Parkingowe ,za DARMO .To ruchliwa Policja, po co im te Kamery w miejscach gdzie nic nie wnoszą do pilnowania kierowców łamiących DRASTYCZNIE Przepisy ruchu i znaki Drogowe oraz Światła na Skrzyżowaniach ,tak jak to ma Nagminnie miejsce na Skrzyżowaniu w Mysłowicach na ul. Katowickiej 9-11A od strony najazdu na Skrzyżowanie z góry od Kauflandu .Co 2-gi Auto wjeżdża na to skrzyżowanie z nadmierną szybkością na żółtym świetle ,a nawet już na Czerwonym ,po nogach Przechodniów.Tu jest potrzebna Kamera ,na jednym z Domów pokazująca Auto, nr.Rej. i Światła żółte i Czerwone jak na nie najeżdża i ROBIĆ od razu Takiemu STOP KLATKĘ -ZDJĘCIE.Myślę ,że w tym miejscu 1-Kamera w ciągu 1-Miesiąca, pozwoli Urzędowi Miasta i Prezydentowi Lasokowi zakupić za Mandaty 10-Następnych KAMER. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama