Sosnowiecka katedra zamknięta. Msze w Domu Katolickim...

  Sosnowiecka katedra zamknięta. Msze w Domu Katolickim [AUDIO]

  PS, AGA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W sobotę o godz. 10 w sosnowieckiej katedrze zostanie odprawiona ostatnia msza święta. Kolejna odbędzie się dopiero za dwa miesiące.
  Katedra w Sosnowcu

  Katedra w Sosnowcu ©ARC DZ

  Materiały podobne
  Tyle bowiem trzeba czasu, by udało się przeprowadzić remont zniszczonej posadzki. Jak informuje ks. Jarosław Kwiecień, rzecznik prasowy diecezji sosnowieckiej, msze, których godziny nie zmieniają się, zostają przeniesione do stojącego tuż obok Katedry Domu Katolickiego.

  Posłuchaj, co o remoncie katedry mówi proboszcz ks. Jan Gaik. Kliknij w zakładkę Pliki

  - W Domu Katolickim znajduje się ok. 300 miejsc siedzących i wiele stojących. Nie ma więc obaw, że dla kogoś tego miejsca zabraknie. Zwykle msze w Katedrze gromadzą ok. 500 wiernych - wyjaśnia ks. Kwiecień.

  Wierni po remoncie nie tylko będą mogli chodzić po nowej podłodze, ale będzie im cieplej, bo zostanie zamontowane ogrzewanie podłogowe. Do tej pory katedra była ogrzewana nadmuchami napędzanymi ropą. Było to bardzo niedobre dla zabytkowej polichromii wykonanej m.in. przez Włodzimierza Tetmajera. Prócz tego ogrzewanie było mało efektywne. Teraz ma się to zmienić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama