Katowicki Holding Węglowy daje 70 tysięcy za odejście z...

  Katowicki Holding Węglowy daje 70 tysięcy za odejście z pracy

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przedstawiciele KHW sądzą, że odprawy mogą skusić do dobrowolnego odejścia z pracy kilkaset osób zatrudnionych na powierzchni.
  Od 1 lutego w Katowickim Holdingu Węglowym rozpoczyna się trzecia edycja programu dobrowolnych odejść ze spółki. Z możliwości takiej skorzystać będą mogli pracownicy powierzchni. Za odejście z pracy KHW oferuje im 70 tysięcy zł.

  Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, przyczyną uruchomienia programu jest "konieczność ograniczania kosztów pracy niezwiązanych bezpośrednio z procesem produkcji". Do skorzystania z programu uprawnieni są pracownicy wszystkich kopalń holdingu, zatrudnieni na powierzchni w komórkach administracyjno-biurowych.
  Muszą przy tym spełnić dwa warunki. Pierwszy jest taki, że pracownicy muszą posiadać lub nabyć do końca trwania programu (czyli do końca lutego) uprawnienia do świadczenia przedemerytalnego. Drugi - że w chwili odejścia z pracy od nabycia uprawnień emerytalnych dzielić ich będzie więcej niż 24 miesiące.

  W uzasadnionych przypadkach zarząd KHW na wniosek dyrekcji kopalni może wyrazić zgodę na skorzystanie z programu przez pracowników innych grup pracujących na powierzchni. Jak oceniają przedstawiciele holdingu, z programu może skorzystać nawet 400 pracowników powierzchni.


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ*Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
  *Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KHW

   antek453 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Podobno dają jeszcze więcej, jak wyczytałem na forum pracowników gowork.pl/opinie_czytaj,94141 ale ludziom to i tak się nie opłaca.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama