Ważne
  Katowice: Poszukiwany od ośmiu lat mężczyzna to Jan Ł.....

  Katowice: Poszukiwany od ośmiu lat mężczyzna to Jan Ł.. Znęcał się nad córką

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zatrzymany w czwartek na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach mężczyzna, to Jan Ł., poszukiwany od 8 lat listem gończym. 63-latek jest oskarżony o doprowadzenia małoletniej córki do poddania się innej czynności seksualnej oraz znęcanie się nad córką, co doprowadziło do targnięcia się pokrzywdzonej na własne życie
  Na osiedlu Tysiąclecia Katowicach zatrzymano w czwartek poszukiwanego od ośmiu lat mężczyznę oskarżonego o doprowadzenie córki do poddania się innej czynności seksualnej. 63-latka rozpoznała jedna z mieszkanek osiedla i czym prędzej powiadomiła najbliższy komisariat.

  - Kobieta zauważyła mężczyznę, skojarzył jej się z wyglądem pedofila, którego zdjęcie opublikowała jedna z ogólnopolskich gazet. Zadzwoniła na komisariat i kilka minut później podejrzany został zatrzymany na Dolnym Tysiącleciu – relacjonuje Jacek Pytel.

  63-latek był od ośmiu lat poszukiwany. List gończy wydał za nim Sąd Rejonowy w Chorzowie.

  Jak wyjaśnił nam wiceprezes Sądu Bartłomiej Waśnik chodzi o Jana Ł. - Akt oskarżenia w jego sprawie wpłynął do sądu w maju 2003 roku. Postawiono mu dwa zarzuty, doprowadzenia małoletniej córki do poddania się innej czynności seksualnej i zarzut znęcania się nad córką, co doprowadziło do targnięcia się pokrzywdzonej na własne życie – przypomina sędzia.

  7 grudnia 2004 w sprawie zapadł jednak wyrok uniewinniający. - Sąd umotywował go tym, że pokrzywdzona zmieniła zeznania, wskazała, że pomówiła oskarżonego. Sąd uznał, że nie było innych dowodów. Z wyrokiem nie zgodził się jednak prokurator i złożył apelację – relacjonuje sędzia Waśnik.

  Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Katowicach. 14 czerwca 2005 roku SO uchylił wyrok chorzowskiego sądu i nakazał ponowne rozpatrzenie pracy. W międzyczasie jednak oskarżony wyprowadził się z miejsca zamieszkania i nie podał, wbrew obowiązkowi, nowego adresu. Poszukiwania zakończyły się fiaskiem. - W 2006 roku sąd zawiesił postępowanie w sprawie, zastosował wobec oskarżonego tymczasowe aresztowanie i wydał za nim list gończy – dodaje wiceprezes.

  List gończy za Janem Ł. Wydano 10 stycznia 2006 r. Po jego zatrzymaniu w czwartek mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu. Spędzi w nim co najmniej trzy miesiące.


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ*Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
  *Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama