Festiwal Kolorów: Katowice będą jednym z pięciu miast w...

  Festiwal Kolorów: Katowice będą jednym z pięciu miast w Polsce organizujących Festiwal Kolorów

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Festiwal Kolorów
  1/8
  przejdź do galerii

  Festiwal Kolorów ©Festiwal Kolorów

  To już pewne, Katowice będą organizatorem Festiwalu Kolorów. Dzięki mobilizacji Katowice w ostatnim dniu głosowania wyprzedziły Wrocław i zajęły czwarte miejsce. Największą ilość głosów zdobył Lublin, za organizacją Festiwalu w Lublinie głosowało 26 628 osób. Miejsce drugie zajął Kraków z 26 345 głosami. Trzecie miejsce należy do Łodzi, która zdobyła 21 144 głosy. Katowice jako czwarte miasto z 19 145 głosami również będzie jednym z organizatorów Festiwalu Kolorów. Organizatorzy festiwalu sprawili niespodziankę i do czterech zwycięskich miast dołączyło piąte - Wrocław.
  Głosowanie do ostatnich minut było naprawdę gorące. Następowała wymiana lidera, Łódź pozostawała stabilnie na trzecim miejscu. Przetasowanie nastąpiło pomiędzy Wrocławiem, a Katowicami, które wskoczyły na miejsce czwarte. Ostatecznie jednak pięć miast, a nie cztery będą organizatorami Festiwalu Kolorów.

  "Jeśli jednak myśleliście, że jesteśmy nieczuli, bezlitośni i nie zostawiliśmy dla Was żadnej niespodzianki...
  to się grubo przeliczyliście! Z przyjemnością informujemy, że postanowiliśmy rozszerzyć nasze TOP 4 o dodatkowe miasto! Tym samym na pokładzie witamy również WROCŁAW!:)" - czytamy na stronie Festiwalu Kolorów.

  Festiwal kolorów jest nawiązaniem do hinduistycznego święta radości Holi, obchodzonego w Indiach na przełomie lutego oraz marca w dniu pełni księżyca. Starzy i młodzi, duzi i mali w tym dniu obrzucają swoich przyjaciół kolorowymi proszkami. Symbolika Festiwalu Kolorów jest prosta, symbolizuję odrzucenie złości, pokazuje radość wynikającą z zmiany pór roku - z zimy na wiosnę.

  Festiwal Kolorów w Polsce odbędzie się w jednym z letnich miesięcy. Festiwalowi towarzyszyć wystawy oraz koncerty. Uczestnicy będą mogli zakupić proszek w jednym kolorze za 10 złotych. Miasta finaliści to: Lublin, Kraków, Łódź, Katowice oraz Wrocław.
  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ*Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
  *Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Festiwal

   Gościówa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kiedy odbedzie sie ten festiwal ???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmmm...

   nikt ważny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Zastanawia mnie tylko jedno: gdyby to Wrocław był "tym czwartym miastem", czy wtedy byłaby niespodzianka w postaci piątego miasta (Katowic) organizującego Festiwal?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama