Kraina Świetlików w Sosnowcu oferuje bezpłatną pomoc...

  Kraina Świetlików w Sosnowcu oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kraina Świetlików

  Kraina Świetlików ©ARC

  Z bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej mogą skorzystać mieszkańcy Sosnowca w Centrum Profilaktyki i Psychoterapii Więzi „Kraina Świetlików”. Pomoc jest adresowana do dzieci i ich rodzin.
  Kraina Świetlików

  Kraina Świetlików ©ARC

  „Projekt Centrum jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na ofertę wsparcia kierowaną do dzieci, młodzieży i rodziców z naszego miasta. W trakcie realizacji dotychczasowych działań wielu rodziców zainteresowanych było miejscem, w którym będą mogli dowiedzieć się, jak zwiększyć swoje kompetencje rodzicielskie, jak tworzyć dobrą więź z dzieckiem” – powiedziała naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Małgorzata Ochęduszko–Ludwik.


  Kadra Centrum to doświadczeni psycholodzy i psychoterapeuci, którzy współtworzyli w Sosnowcu program profilaktyki i edukacji emocjonalnej skierowanej do dzieci i ich rodziców - "Kraina Świetlików".

  Do Centrum może zgłosić się każdy, kto przeżywa problemy i trudne sytuacje związane z życiem rodzinnym. Będzie mógł skorzystać z konsultacji psychologicznych i pedagogicznych oraz poradnictwa prawnego.

  „Ta nowa możliwość pomocy jest dopełnieniem naszej wcześniejszej oferty. Liczymy na to, że będziemy mogli wspomóc rodziny np. w trudnościach, jakie mają dzieci z przemocą wobec nich. Czasami takiej konsultacji wymagają trudne zmiany w życiu rodziny, np. rozwód” – wyjaśnił inspektor w Wydziale Polityki Społecznej Adrian Drdzeń.

  Wcześniej w Centrum Profilaktyki i Psychoterapii Więzi „Świetlik” otwarto przyjazny pokój przesłuchań dzieci – „Komnatę Świetlików”. Odpowiednia aranżacja przestrzeni, wyposażenie i kolorystyka mają służyć temu, żeby dziecko występujące w roli świadka czuło się komfortowo. PAP


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
  *Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
  *Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama