Żużlowa ekstraliga: Więcej pieniędzy w kasie klubów....

  Żużlowa ekstraliga: Więcej pieniędzy w kasie klubów. Transmisje TV w nc+

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeszcze nie tak dawno żużlowe kluby nie miały w swoich budżetach wpływów z transmisji telewizyjnych. Teraz ten zastrzykfinansowy z roku na rok jest
  1/2
  przejdź do galerii

  Jeszcze nie tak dawno żużlowe kluby nie miały w swoich budżetach wpływów z transmisji telewizyjnych. Teraz ten zastrzykfinansowy z roku na rok jest większy, co ma też wpływ na poziom ligowych spotkań. ©Paweł Relikowski

  Mecze żużlowej ekstraligi od roku pokazuje platforma nc+. Od nowego sezonu na transmisje telewizyjne mogą liczyć też kibice drużyn I ligi.
  Od roku ligowe mecze ekstraligi żużlowej, po rozstaniu z TVP Sport, można oglądać na platformie nc+. Tak będzie jeszcze przez dwa lata. Jak podkreślił szef Enea Ekstraligi Wojciech Stępniewski platforma nc+ była najbardziej konkurencyjna w zakresie finansowym oraz technologicznym. Nowością był mecz pokazywany w sobotę. Za prawa telewizyjne kluby w ciągu trzech lat otrzymają do podziału ponad 7 milionów złotych, do tego dochodzi jeszcze suma 9 milionów jaką wyłoży sponsor ekstraligi Enea (także na trzy lata).


  W tym sezonie kluby mogą liczyć na nieco więcej pieniędzy, bo spółce zarządzającej ligą udało się sprzedać jeszcze jedno miejsce reklamowe na kewlarze czyli stroju żużlowca.

  - Nie zamierzam tego komentować, wszystkie umowy objęte są tajemnicą handlową - nie chciał zdradzić żadnej sumy prezes częstochowskiego Włókniarza Paweł Mizgalski, choć nieoficjalnie mówi się o 200 tysiącach do podziału na sześć klubów (nie partycypowały w tych ustaleniach Sparta Wrocław i Unia Tarnów).

  Nieoficjalnie wiadomo także, że po rundzie zasadniczej do kasy częstochowskiego klubu trafi blisko 600 tysięcy złotych. Jeśli podopieczni Piotra Żyty awansują do najlepszej czwórki ligi, dodatkowo mogę liczyć na 100 tysięcy złotych.

  Toczą się również rozmowy w sprawie telewizyjnych transmisji ze spotkań I ligi. O prawa walczyły TVP Sport i Orange Sport, ale teraz liczy się już tylko ta pierwsza. W sezonie ma być pokazany jeden mecz z każdej kolejki. Koszt - około 540 tysięcy - pokryją wspólnie sponsor ligi (jeszcze nie został wybrany, ale prawdopodobnie zostanie nim firma Nice) oraz Polski Związek Motorowy.

  - Na placu pozostała już tylko TVP Sport i z nią rozmowy są bardzo zaawansowane - zdradza Maciej Polny, członek Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

  Od nowego sezonu I liga będzie się nazywała Polska Liga Żużlowa, a II przemieni się na Polska I Ligę Żużlową.

  - Chodzi głównie o prestiż, ale nie chcieliśmy też aby te ligi były bezdomne, bez swojego logo i sponsora - tłumaczy Maciej Polny. - Wprowadzamy zmiany. Jest już nowa nazwa, nowe logo, ale chcemy też wprowadzić również inne innowacje, aby produkt był jeszcze atrakcyjniejszy.

  Zmianie uległ także system rozgrywek - cztery najlepsze drużyny po sezonie zasadniczym będą rywalizowały w systemie play-off, a nie jak do tej pory "każdy z każdym".


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
  *Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
  *Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama