Ważne
  Strzelali na oślep do przechodniów w centrum Cieszyna

  Strzelali na oślep do przechodniów w centrum Cieszyna

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sceny jak z gangsterskiego filmu rozegrały się w centrum Cieszyna. Kilku mężczyzn strzelało na oślep z wiatrówki z jadącego samochodu. Są ranni. Policja szuka bandytów.
  Janusz Sikora i Maciej Szymański zostali postrzeleni przez nieznanych sprawców

  Janusz Sikora i Maciej Szymański zostali postrzeleni przez nieznanych sprawców ©Łukasz Klimaniec

  Nieznani sprawcy strzelali wczorajszej nocy prawdopodobnie z wiatrówki do przechodniów na ul. Limanowskiego i Hallera w Cieszynie. Kilka osób zostało trafionych. - Na szczęście mają siniaki, a nie rany podskórne - mówi oficer dyżurny cieszyńskiej policji.

  O strzałach do przechodniów policjantów zaalarmowali poszkodowani. - Mieliśmy kilka sygnałów z Cieszyna i spoza Cieszyna. Poszkodowanych zostało sześć osób - przyznaje Mariusz Białoń, oficer prasowy cieszyńskiej policji. Dodaje, że rany są niegroźne - to otarcia naskórka i siniaki, co wskazuje na użycie prawdopodobnie wiatrówki.

  Strzały padły w Cieszynie na ul. Hallera, Liburnia oraz Limanowskiego (tuż obok nowej siedziby Straży Miejskiej, do której strażnicy wprowadzą się w czwartek), a także w Pogwizdowie i Kaczycach, gdzie sprawcy postrzelili dwie osoby. W Cieszynie postrzelona została 21-letnia studentka z Kęt (śrut trafił w kolano) oraz dwaj mężczyźni w wieku 38 i 34-lat. W Pogwizdowie pocisk ranił 73-latka, w Kaczycach 58-latka i 17-latka.

  Jednym z poszkodowanych jest Jacek Sikora z Goleszowa, który w piątkowy wieczór szedł w Cieszynie ulicą Hallera w kierunku hali sportową, gdzie miał grać w siatkówkę.
  - W połowie drogi zauważyłem powoli jadący za mną samochód. I w pewnym momencie poczułem ból w udzie - opowiada.
  Nie od razu zorientował się że został postrzelony. Początkowo sadził, że może to kamień spod kół samochodu trafił go w nogę, ale gdy doszedł do hali zobaczył krew i dziurę i niewielką dziurę w spodniach. Chwile później trafił do szpitala. Tam spotkał się z dwiema innymi osobami, które spotkał podobny przypadek.

  Maciej Szymański z Cieszyna na ul. Liburnia przeszedł przez ulice i maszerował chodnikiem. -
  W pewnym momencie poczuł, jak relacjonuje naszej gazecie "uderzenie w palec". Po chwili zobaczył, że z kciuka leje się krew.
  -W kciuk wbił się odłamek, śrut. Pod skórą, przy kości - mówi. Jego zdaniem pocisk został wystrzelony z wiatrówki. - Sam kiedyś strzelałem na strzelnicy i wiem, jak wygląda śrut - zaznacza.
  Nie wie jednak, skąd padły strzały. Opowiada, że jezdnią jechało kilka samochodów.


  Sprawca lub sprawcy strzelali z samochodu. Według niepotwierdzonych informacji auto miało czeskie tablice rejestracyjne. Policja nie potwierdza.

  - Na razie nie wiadomo nawet, jakiej marki był to samochód. Na tą chwile nic więcej nie możemy powiedzieć. Ustalenia trwają. Wszystko wskazuje, że to chuligański wybryk - mówi Białoń.

  Według Macieja Szymańskiego strzały z wiatrówki to "głupi wybryk dzieciaków".
  - Nie wybierali ofiar celowo. W szpitalu rozmawialiśmy ze sobą . Okazało się, że nic nas nie łączy, nawet się nie znaliśmy. To nie była jakaś zemsta, po prostu głupi wybryk - uważa

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Strzelali na oślep...

   kunstler (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Przeraża podejście do tego bandyckiego czynu wyrażone przez oficera policji i jednego z poszkodowanych, dla których był to tyko chuligański wybryk.
   A gdyby ktoś został trafiony w oko i oko to...rozwiń całość

   Przeraża podejście do tego bandyckiego czynu wyrażone przez oficera policji i jednego z poszkodowanych, dla których był to tyko chuligański wybryk.
   A gdyby ktoś został trafiony w oko i oko to utracił?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama