Basen Aquarius Zabrze: Otwarcie dla VIP. Korzeniowski i...

Basen Aquarius Zabrze: Otwarcie dla VIP. Korzeniowski i Kawęcki gwiazdami [AQUARIUS KOPERNIK ZABRZE]

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Basen Aquarius Kopernik w Zabrzu
1/9
przejdź do galerii

Basen Aquarius Kopernik w Zabrzu ©Bartek Pudełko

Basen Aquarius Zabrze: Dzisiaj w Zabrzu uroczyste otwarcie kompleksu basenowego Aquarius Kopernik. Pływalnia to 25 m basen sportowy oraz część rekreacyjna - jacuzzi, zjeżdżalnie i fontanny. W uroczystym otwarciu wezmąć udział Radosław Kawęcki i Paweł Korzeniowski, a także pływaczki synchroniczne - Sandra Kaczmarek i Olga Rusinek. AQUARIUS KOPERNIK ZABRZE
Basen Aquarius Zabrze: Dzisiaj uroczyste otwarcie

Samorząd Zabrza otwiera w środę kryty kompleks basenowy Aquarius Kopernik. Pływalnia mieści m.in. 25-metrowy basen sportowy i część rekreacyjną. To drugi ogólnodostępny kryty basen w mieście. Pierwszy, znajdujący się w centrum miasta, pochodzi z lat 20. ub. wieku.

"Cieszę się, że mimo problemów, zabrzanie mają już basen, na który tak długo czekali" - powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.


ZOBACZ TAKŻE:
Basen Aquarius w Zabrzu: Jest już woda. Otwarcie 5 lutego [NOWE ZDJĘCIA]
Basen Aquarius w Zabrzu: Znamy oficjalne ceny [AQUARIUS ZABRZE CENNIK]


Nowy obiekt miał być pierwotnie gotowy z końcem lutego 2013 r. Poprzedni wykonawca upadł jednak jesienią 2012 r. Mimo blisko rocznego opóźnienia, na wcześniej zakładanym poziomie pozostałe koszty inwestycji - wyniosły ok. 27 mln zł.

Jak przekazał Sławomir Gruszka z zabrzańskiego magistratu, pływalnia będzie otwarta od czwartku. Na środowy wieczór zaplanowano jej otwarcie - odbędą się wówczas m.in. młodzieżowe zawody. W uroczystościach mają wziąć udział utytułowani pływacy Radosław Kawęcki i Paweł Korzeniowski, a także pływaczki synchroniczne - Sandra Kaczmarek i Olga Rusinek.

Zbudowany przy zabrzańskim osiedlu Kopernika obiekt podzielony jest na dwie strefy - sportową i rekreacyjną. W sportowej powstał m.in. basen o wymiarach 25 na 16 metrów i głębokości od 1,2 m do 1,8 m i widownią na 154 miejsca. W hali rekreacyjnej znalazł się basen o wymiarach 16 na 12 metrów i głębokości 0,9 m do 1,2 m, a także dodatkowe wodne atrakcje, w tym 70-metrowa zewnętrzna zjeżdżalnia. Powierzchnia użytkowa kompleksu to niespełna 5,3 tys. m kw.; naraz będzie mogło z niego korzystać 250 osób.
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo