Menu Region

Koniec Flappy Bird, twórca usunął grę z internetowych...

Koniec Flappy Bird, twórca usunął grę z internetowych sklepów. Przerosła go popularność i krytyka?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

KAG

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Flappy Bird miało wszelkie predyspozycje, aby stać się najpopularniejszą grą online na świecie. Jednak w poniedziałek twórca gry usunął ją z wszystkich sklepów internetowych. Koreański programista Dong Nguyen tłumaczył, że nie mógł znieść fali krytyki oraz popularności spowodowanej grą.
  •  Gra Flappy Bird popularnością dorówna Angry Birds? Nowa gra podbija Internet
  •  Gra Flappy Bird popularnością dorówna Angry Birds? Nowa gra podbija Internet
  •  Gra Flappy Bird popularnością dorówna Angry Birds? Nowa gra podbija Internet
Flappy Bird online to już hit!

Gra Koreańczykowi przynosiła około 50 tys. dolarów zysku dziennie, jednak pomimo to programista postanowił ją usunąć z sklepów internetowych AppStore oraz Google Play. Właściciel gry tłumaczył się, że presja spowodowana krytyką oraz ogromną falą popularności była zbyt przytłaczająca.
Usilne prośby dziennikarzy na udzielenie wywiadu szybko zbywał "proszę, dajcie mi spokój".

Według niektórych krytyków gra Flappy Bird tak szybko zyskała popularność dzięki internetowym botom, które w szybkim tempie wywindowały grę na szczyt popularności. Co ciekawe gra swoją premierę miał rok temu, a dopiero w styczniu 2014 roku zrobiło się o niej głośno.

Flappy Bird - szybko przyszło, szybko poszło

Pamiętacie proste gry, składające się z kilkudziesięciu pikseli, których akcja polegała na ratowaniu księżniczek i deptaniu żółwi? Jeżeli tak to Flappy Bird może przypaść wam do gustu, pod warunkiem że wcześniej jej nie usuniecie. Nowa gra bije rekordy popularności i znajduje się aktualnie na szczycie najczęściej pobieranych gier na ITunes oraz Google Play. W ciągu kilku dni pobrano ją ponad 10 mln razy.

ZASADY GRY FLAPPY BIRD:

Zasady gry Flappy Bird są bardzo proste, naszym latającym bohaterem sterujemy jedynie za pomocą stuknięć w ekran. Jedno dotknięcie ekranu wzbija bohatera w górę, który walczy z siłą grawitacji i chce spać w dół. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie ptaka pomiędzy pułapkami zastawionymi w grze.

Jeżeli ptak uderzy w rurę bądź w podłoże gra się kończy i trzeba rozpocząć ją od nowa. Gra nie jest łatwa, nie ma żadnych bonusów ułatwiających grę. Gracz ma tylko jedno życie i tyle musi mu wystarczyć, aby pokonywać kolejne przeszkody. Komentarze graczy próbujących swoich sił w Flappy Bird są naprawdę różne.

Flappy Bird KOMENTARZE:

"Ta gra rujnuje mi życie", "Gra wkurzająca ale fajna" "S u p e r!! Mój rekord to 10, Najlepsza gra na świecie", "Dzieło szatana Wkurzająca, ale wciąga :D Nie trudno o uśmiercenie telefonu" to jednie kilka komentarzy z wielu tysięcy, które można przeczytać na temat Flappy Bird. Gra jest bezpłatna i można ją pobrać z Google Play oraz App Store.

GRACIE JUŻ W FLAPPY BIRD? JAK WAM SIĘ PODOBA TA GRA? NAPISZCIE KOMENTARZ


*Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
*Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
*Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
*Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.