W Kompanii Węglowej właśnie wznowili rozmowy. Czy to...

  W Kompanii Węglowej właśnie wznowili rozmowy. Czy to powstrzyma zwolnienia górników?

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ważą się losy blisko 900 pracowników Kompanii Węglowej. O godzinie 11 w siedzibie spółki wznowione zostały dziś negocjacje między zarządem koncernu, a działającymi w niej związkami zawodowymi. Rozmowy dotyczyć będą programu restrukturyzacji KW na lata 2014 – 2020.
  Co prawda zarząd KW przedstawił już swoją wersję programu Radzie Nadzorczej Kompanii, ale ta przełożyła podjęcie decyzji w tej sprawie na kolejne posiedzenie, które prawdopodobnie odbędzie się za trzy tygodnie.

  O wznowieniu negocjacji ze związkami zawodowymi władze koncernu zadecydowały w ubiegły piątek. Zapewne nie bez wpływu na podjęcie takiej decyzji była groźba okupacji przez związkowców siedziby Kompanii Węglowej. Centrale związkowe nie zgadzają się na program naprawczy, który zakłada m.in. łączenie części kopalń, zwolnienie blisko 900 pracowników administracji oraz sprzedaż KWK Knurów – Szczygłowice.

  - Pracownicy Kompanii Węglowej doskonale wiedzą, że wdrożenie programu restrukturyzacji w tej wersji oznaczałoby powolne zwijanie spółki. Na to nie ma i nie będzie naszej zgody – mówił w piątek Grzesik.

  Jak podkreślają związkowcy zarząd KW przyjął program restrukturyzacji spółki mimo braku porozumienia w tej sprawie ze stroną społeczną. To prawda, lecz to właśnie strona społeczna, a mówiąc ściślej jeden z 13 uczestniczących we wcześniejszych, trwających przez kilka tygodni negocjacjach, nie zgodziła się podpisać wypracowanego porozumienia z zarządem, które znacznie łagodziło kształt programu naprawczego dla Kompanii (zapewniało ono m.in. gwarancję zatrudnienia dla pracowników administracji).


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
  *Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
  *Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama