Dziewczyny z Rybnika: Ze swoim blogiem trafiają do gwiazd

Dziewczyny z Rybnika: Ze swoim blogiem trafiają do gwiazd

Ola Szatan

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Dziewczyny z Rybnika: Ze swoim blogiem trafiają do gwiazd
1/7
przejdź do galerii

Obie nasze blogerki pochodzą z Rybnika. Tu mieszka jedna z nich, Karolina Stęclik @Arkadiusz Ławrywianiec

Dwie rybniczanki, Karolina Stęclik i Patrycja Poterańska prowadzą blog o show-biznesie i walczą o tytuł Blog Roku 2013. W ubiegłym tygodniu zakończyło się głosowanie. Czas na finał.
Podobno babcia jednej z dziewcząt tak zaangażowała się w pomoc, że chodziła po swojej wsi i rozdawała jajka osobom, które postanowiły zagłosować na blog KA-VOX, wyjątkowy blog traktujący o show-biznesie, z wieloma wywiadami i relacjami z celebryckich imprez.. Niewykluczone, że babcina metoda poskutkowała, bo w głosowaniu SMS-owym na Blog Roku 2013, które zakończyło się 6 lutego, blog Karoliny i Patrycji znalazł się wśród 10 najlepszych w swojej kategorii ("Kultura i popkultura") i uzyskał przepustkę do ostatniego etapu konkursu.
Teraz blogi zostaną poddane ocenie jurorów. Na zwycięzców czekają nagrody.

Z Rybnika do Warszawy


Karolina i Patrycja pochodzą z Rybnika. Obie od dwóch lat studiują na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja dziennikarstwo) choć Patrycja obecnie przebywa na urlopie dziekańskim. Postanowiła się przenieść do Warszawy, gdzie znajduje się serce rodzimego show-biznesu. Dziewczyny poznały się jeszcze w gimnazjum, ale nie była to cukierkowa znajomość.

- Bardzo się wtedy nie lubiłyśmy - śmieją się dziewczyny. - Widząc siebie od razu robiłyśmy się czerwone. Potem trafiłyśmy do katolickiego liceum w Rybniku. Do tej samej humanistycznej klasy. Patrycja znała tylko mnie, ja Patrycję. Zaczęłyśmy ze sobą częściej rozmawiać, z czasem się zaprzyjaźniłyśmy i teraz jesteśmy jak siostry. Znamy swoje rodziny. Razem podjęłyśmy decyzję o tych samych studiach - mówi Karolina.

- Studia to podstawa, dobrze je mieć, ale trzeba też coś robić. warto mieć warsztat, doświadczenie. Dlatego założyłyśmy bloga dodaje.

Obie podkreślają, że ich blog nie jest zabawą. Od początku traktowały go na poważnie.

- Zaczęło się rok temu w listopadzie. To był impuls, z którym zresztą wiąże się cała historia. Wygrałyśmy przez przypadek możliwość wejścia na imprezę zorganizowaną z myślą o celebrytach w Warszawie. Impreza połączona była z koncertem zespołu Hurts. Początkowo nastawiłyśmy się tylko i wyłącznie na ten koncert, okazało się, że możemy też spotkać znane twarze. Decyzja o blogu była szybka. Bo od zawsze marzyłyśmy, że chcemy być dziennikarkami - mówi Karolina.

- Po powrocie do domu pomyślałam, że nie bez powodu znalazłyśmy się na tej imprezie, że to nie był przypadek i warto walczyć o swoje marzenia! Postanowiłam wraz z Karoliną, że zrobimy wszystko, aby osiągnąć sukces, aby w przyszłości z chęcią udzielano nam wywiadów - dorzuca Patrycja.

Dziewczyny przyznają, że nie bardzo wiedziały jak rozkręcić swojego bloga.

- Chciałyśmy zacząć od wywiadów przeprowadzanych drogą mejlową, co jednak nie było proste. Dobijanie się do menedżerów, agentów nie było proste, Na dziesięć zapytań o możliwość rozmowy może jedna była pozytywna. Trudno było jednak oczekiwać innych reakcji, bo na początku na naszym blogu było po prostu pusto - wspomina Karolina.
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

też bym nie polubiła

współlokatorka (gość)

Zgłoś naruszenie treści

złodziejki i oszustki w sosie procentowym. żenada...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

szukam dziewczyny dostałego zwiazku

klaudiusz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

witam mam na imie klaudiusz jestem z rybnika lat 29 szukam 2 polówki do stałego zwiazku ;-) zainteresowane DZIEWCZYNY prosze pisać na e-mayla : klaudiusz0@poczta.onet.eu

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

a kto to jest Novika?

:) (gość)

Zgłoś naruszenie treści

nie wiem, serio

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo