Czeladź: Jedyne miasto w woj. śląskim z budżetem od RIO

  Czeladź: Jedyne miasto w woj. śląskim z budżetem od RIO

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Teresa Kosmala

  Teresa Kosmala ©arc.

  Tylko jedno miasto w całym województwie śląskim nie zdołało uchwalić sobie budżetu. To Czeladź. Teraz plany finansowe zamiast miasta, tworzy RIO.
  Teresa Kosmala

  Teresa Kosmala ©arc.

  31 stycznia upłynął termin uchwalania budżetów przez miasta i gminy. W Czeladzi jednak nie uchwalono budżetu na 2014 rok. Czeladź jest więc jedynym miastem w województwie śląskim, któremu budżet ustali Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach. Co to oznacza dla samorządu i mieszkańców Czeladzi?

  Nie było sesji budżetowej w mieście. Nie ma budżetu  W Czeladzi nie odbyła się sesja budżetowa, a co za tym idzie, radni nie mogli podjąć uchwały dotyczącej budżetu miasta na rok 2014. - Przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Moćko w grudniu nie zwołała zaplanowanej sesji budżetowej, czym nie zrealizowała uchwały w sprawie planu pracy Rady Miejskiej w Czeladzi - mówi Karolina Juryniec, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Czeladzi.

  Wobec bezczynności przewodniczącej rady w sprawie zwołania sesji budżetowej, wniosek o zwołanie sesji budżetowej złożyła burmistrz Teresa Kosmala - dodaje.

  W tym samym czasie burmistrz Czeladzi zgłosiła także autopoprawki do projektu budżetu złożonego 15 listopada. Sesja została zwołana na 27 stycznia br., jednak się nie odbyła z powodu... braku quorum. Z 18 radnych na sesję przybyło tylko 10 osób, aby sesja w sprawie budżetu mogła się odbyć, zabrakło jednej osoby. Teraz to Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach ustali budżet Czeladzi na 2014 rok. Ma na to czas do końca lutego.

  - Ponieważ Rada Miejska w Czeladzi nie podjęła uchwały w sprawie budżetu, to zgodnie z prawem Regionalna Izba Obrachunkowa sama będzie ten budżet ustalać - tłumaczy Daniel Kołodziej, prezes RIO w Katowicach. - Trwa procedura, staramy się o pewne dokumenty o które występowaliśmy do Urzędu Miejskiego w Czeladzi. Analizujemy sytuację finansową - dodaje.

  Próbowaliśmy uzyskać komentarz przewodniczącej Rady Miejskiej w Czeladzi, Jolanty Moćko. Niestety mimo wcześniejszej deklaracji była dla nas niedostępna.

  Władze gminy jeszcze nie wiedzą, jak będzie wyglądał tegoroczny budżet Czeladzi. Pani burmistrz nie chce tej sytuacji komentować.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   zniesmaczony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czyli z tego wynika że jeśli pojawią się jakieś niedogodności finansowe dla mieszkańców Czeladzi, związane z tym wydarzeniem, to finansowo powinni odpowiadać Ci którzy zawalili ? Czyli tych 8...rozwiń całość

   Czyli z tego wynika że jeśli pojawią się jakieś niedogodności finansowe dla mieszkańców Czeladzi, związane z tym wydarzeniem, to finansowo powinni odpowiadać Ci którzy zawalili ? Czyli tych 8 brakujących radnych i pani Moćko która powinna była zwołać sesję budżetową ?
   Tak z innej beczki, to dziwne że jeśli ktoś nie wykonuje swojej pracy to się go zwalnia - wszędzie poza polityką...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to własnie cała władza....

   marioczeladz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Trudno to komentowac , ale t ak ajest sytuacja w miescie ze cla wladza ma nas w du.. żadnych rewelacji nic nowego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CZERWONO BLADZI Z CZELADZI

   Koza z nosa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ????????????????

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama