Ważne
  Czechowice-Dziedzice: Na śmiertelnym skrzyżowaniu z DK 1...

  Czechowice-Dziedzice: Na śmiertelnym skrzyżowaniu z DK 1 zostaną ustawione światła

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czechowice-Dziedzice: Na przełomie maja i czerwca ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowań ulic Lipowskiej i Świerkowickiej z drogą krajową nr 1.
  Na tym skrzyżowaniu z DK1 doszło już do wielu tragedii

  Na tym skrzyżowaniu z DK1 doszło już do wielu tragedii ©materiały prasowe UM Czechowice

  Tą informację przekazali urzędnicy z Czechowic-Dziedzic, którzy długo starali się o przebudowanie tego miejsca. Jak wynika z policyjnych statystyk, skrzyżowanie ulicy Lipowskiej z DK 1 w Czechowicach-Dziedzicach jest jednym najbardziej niebezpiecznych miejsc w regionie. DK 1 oddziela dzielnicę Świerkowice od reszty miasta, a dla wielu mieszkańców dzielnicy Brożysko wjazd z ul. Lipowskiej na DK1 to najchętniej używana trasa w kierunku Bielska-Białej i Katowic.

  Efekt starań urzędników, starosty bielskiego oraz bielskich posłów Mirosławy Nykiel i Stanisława Szweda przyniósł efekt - do czechowickiego urzędu dotarła pisemna deklaracja Ewy Tomali-Boruckiej, dyrektorki katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad potwierdzająca realizację tej inwestycji.


  - Wszyscy, którzy zaangażowali się w rozwiązanie tego problemu mogą czuć się szczęśliwi, bo to dla nas wszystkich bardzo dobra informacja - przyznaje Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

  Zgodnie z planami GDDKiA, skrzyżowania DK 1 z ul. Lipow-ską zostanie przebudowane, ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna, a pobliska przewiązka z ulicą Świerkowicką zostanie zamknięta. Funkcję obu niebezpiecznych dzisiaj skrzyżowań przejmie więc na siebie zmodernizowane, bezpieczne skrzyżowanie DK 1 z ulicą Lipowską. Inwestycja ma być gotowa w 2015 roku.


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
  *Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
  *Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...i kolejne światła.

   -=_=- (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Światła są nieekologiczne - generują korki, spowalniają ruch. Każde zatrzymanie i ponowne ruszenie samochodu to niepotrzebna wzmożona emisja zanieczyszczeń. Niedługo przy byle wyjeździe z osiedla...rozwiń całość

   Światła są nieekologiczne - generują korki, spowalniają ruch. Każde zatrzymanie i ponowne ruszenie samochodu to niepotrzebna wzmożona emisja zanieczyszczeń. Niedługo przy byle wyjeździe z osiedla postawią światła. Jak ktoś nie ma refleksu, nie powinien mieć prawa jazdy. Skrzyżowanie znam dobrze i wcale nie jest niebezpieczne, po prostu przy dużym ruchu, bez względu na to gdzie się chce jechać trzeba się włączać do ruchu w prawo i w razie potrzeby zawrócić na kolejnym skrzyżowaniu...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama