Ważne
  Żory: Przewozili 60 litrów nielegalnego spirytusu

  Żory: Przewozili 60 litrów nielegalnego spirytusu

  JACK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwóch mieszkańców Żor przewoziło w samochodzie 60 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzają teraz, czy alkohol nie miał trafić do sprzedaży na bazarach. Sprawcy wpadli w centrum Żor.
  - Pełniliśmy patrol wspólnie z miejscową policją. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn przeładowujących w pośpiechu, z samochodu osobowego do vana, kartonowe pudełka bez oznaczeń. Okoliczności przeładunku nasunęły podejrzenia, że może być to nielegalny towar. I to był strzał w dziesiątkę - mówi ppłk SG Cezary Zaborski, rzecznik komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

  - W kartonowych pudełkach znajdowały się plastikowe butelki ze spirytusem o pojemności 0,9 litra. W tych samochodach znaleźliśmy 60 butelek z alkoholem pochodzącym prawdopodobnie z nielegalnej rozlewni - dodaje Zaborski.

  Zatrzymano obu mężczyzn w wieku 34 i 63 lata. Zgodzili się na przepadek alkoholu na rzecz Skarbu Państwa. Wystąpili też z wnioskami o dobrowolne poddanie się karze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama