EC Szombierki i budżet Bytomia 2014. Referendum nie będzie,...

  EC Szombierki i budżet Bytomia 2014. Referendum nie będzie, BPK nadal miejskie

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Elektrociepłownia Szombierki

  Elektrociepłownia Szombierki ©Magdalena Nowacka-Goik

  EC Szombierki i budżet Bytomia 2014: Radni na nadzwyczajnej sesji 10 lutego, przegłosowali uchwałę dotycząca wycofania referendum w sprawie dzierżawy Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Co w takim razie z dziura budżetową? Skąd znajdzie się 100 milionów złotych na jej załatanie?
  Elektrociepłownia Szombierki

  Elektrociepłownia Szombierki ©Magdalena Nowacka-Goik

  Nie zabrakło pytań i wątpliwości ze strony radnych. Zadawali je m.in. Michał Bieda i Alfred Pyrk. A pytano skąd zmiana decyzji i przede wszystkim jak w takim razie miasto ma zamiar załatać dziurę budżetową.

  - Będą to dochody ze sprzedaży nieruchomości w Szombierkach i nie tylko. Na następnej sesji, za dwa tygodnie, zaproponuję zmiany do budżetu miasta - zapewniał Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

  Radni nie dawali jednak za wygraną. - Dlaczego te zmiany nie są wprowadzane w tym momencie, kiedy podejmujemy taką uchwałę? - pytał radny Michał Bieda. - Czy pan prezydent wyobraża sobie, że budżet przez ten okres będzie istniał z dziurą w wysokości 100 milionów złotych, czy to jest zgodne z ustawą o finansach i samorządzie publicznym? Bardzo prosilibyśmy o odpowiedź, dlaczego zmienił pan decyzję co do BPK. Jakie konkretne nieruchomości planuje pan prezydent wystawić na sprzedaż i jakie dochody z tego tytułu osiągnąć? - pytał radny Bieda, upewniając się też, czy decyzja dotycząca BPK jest tylko deklaracją ustną i czy prezydent się z tego nie wycofa.

  Prezydent tłumaczył, że trwają jeszcze rozmowy, a uchwałę o rezgnacji z referendum trzeba było podjąć jak najszybciej, żeby uniknąć kosztów, jakie miałoby miasto ponieść, w związku z jego organizacją (to koszty ok. 300 tysięcy złotych)
  - Jeśli chodzi o zniechanie dzierżawy BPK jest to decyzja ostateczna. W momencie kiedy jednak ten projekt był zgłaszany, prowadziłem działania nastawione na pozyskanie dochodów z innych źródeł.

  I zakończyły się one sukcesem. Mamy bardzo realnaą możliwość pozyskania dochodów z innych źródeł - zapewniał prezydent Bartyla. I ostatecznie,uchylił rąbka tajemnicy

  - Finalizujemy przejęcie od firmy Fortum terenów po Elektrociepłowni Szombierki chcielibyśmy popisać w tm tygodniu akt notarialny. Następnym krokiem będzie wycena nieruchomości i sprzedaż - zdradził przeydent.

  Kto kupi EC Szombierki i za jaką kwotę? Czy miasto ma już potencjalnego inwestora? Tego na sesji nie zdradzono.  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ

  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI

  *Poseł Pawłowicz: Europa jest domem publicznym, w którym wszystko wolno

  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama