Przymusowej służby zasadniczej nie ma od 5 lat. Wojsko mamy...

  Przymusowej służby zasadniczej nie ma od 5 lat. Wojsko mamy zawodowe i elitarne

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przymusowej służby zasadniczej nie ma od 5 lat. Wojsko mamy zawodowe i elitarne
  Mimo, że nikomu już nie grozi przymusowa "odsiadka" w koszarach, kwalifikacja wojskowa odbywa się niezmiennie od lat. Tegoroczna przeprowadzana jest od 3 lutego i potrwa do końca kwietnia. Pieczątkę z kategorią otrzyma w województwie śląskim 27.060 osób.
  Przymusowej służby zasadniczej nie ma od 5 lat. Wojsko mamy zawodowe i elitarne
  Do orzekania o zdolności do służby wojskowej powołano w województwie śląskim 36 powiatowych i jedną Wojewódzką Komisję Lekarską, które będą przyznawać kategorie. Dziś kiedy odroczenie od obowiązkowej służby nie jest już marzeniem, okazuje się że miejsca w wojsku nie ma nawet dla ochotników.

  Liczba zawodowych żołnierzy jest jasno określona. Żeby wstąpić w szeregi armii trzeba spełniać wysokie wymagania. A jest o co się bić, bo ci, którzy już założą mundur mogą liczyć na jasną i ciekawą ścieżkę kariery, niezłą wypłatę i perspektywę zaledwie 25 lat wojaczki.

  Zdaniem pułkownika Kazimierza Misiaszka, rzecznika Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach, zainteresowanie wojskiem przekracza znacznie możliwości wcieleniowe, ale w związku z rotacją, szczególnie żołnierzy kontraktowych (kontrakt trwa maksymalnie 12 lat), szansa na dostanie się do wojska jest.

  - Żeby zostać zawodowym żołnierzem trzeba być rezerwistą, sprawnym fizycznie i psychicznie, mieć nienaganną opinią i wykształcenie minimum gimnazjalne - mówi płk. Misiaszek. - Szeregowy może liczyć na ponad dwa tysiące złotych wypłaty na rękę. Po szkole oficerskiej, ze stopniem podporucznika można dostać ponad 3500 zł. Konkurencja jest duża bo MON to dobry pracodawca.

  - Do szkół oficerskich, dostaje się kilka osób z naszego województwa rocznie - mówi mjr Adam Dudek z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Katowicach. - Przesiew jest duży, bo nie wystarczy mieć dobre świadectwo. Promowane są osoby, które miały już styczność z mundurem, które mają kurs spadochronowy, wspinaczkowy, ratowniczy. Takie które szybko się nie wykruszą - dodaje mjr Dudek.  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ

  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI

  *Poseł Pawłowicz: Europa jest domem publicznym, w którym wszystko wolno

  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale tępy ryj

   trep (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   dobrze, że zrezygnowano z poboru


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wojsko uczy życia BO HELLmamut Z GORELENSSosnoWCA

   777 BO CWANIAKI KOMBINATORY I LEWE INTERESY UBIJAJOM BEZ POdatku LIBERALNIE. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   ale tępy ryj LWP =HELL MUTY I MUTANTY =KURESTF0 ĆPUNISTWO ZŁODZIEJSTWO POBIĆIA HARACZE =LWP CZEWRWONO KOMUSZE DEGENERACTWO LUDZI I NARODU WYNIKI WIDAĆ WSZYNDZIE BANDYTY ŁOTRY CFANIAKI PODLUDZIE...rozwiń całość

   ale tępy ryj LWP =HELL MUTY I MUTANTY =KURESTF0 ĆPUNISTWO ZŁODZIEJSTWO POBIĆIA HARACZE =LWP CZEWRWONO KOMUSZE DEGENERACTWO LUDZI I NARODU WYNIKI WIDAĆ WSZYNDZIE BANDYTY ŁOTRY CFANIAKI PODLUDZIE ŁYSSEGO GOROLLA SSTALINA
   dobrze, że zrezygnowano z poboru POPIYROM BARDZO BO ARMIA ZAWODOWO TO ŁAD I NORMALNOŚĆ A LWP Z CCCP WYSWOLICIELE PO WOJNIE JAK POLIĆIOTY HCOM MARYCHY I DUPALACZE TO LWP I RUSSKIE PANY Z ARMI CZERWRONY GORZELNIE OTWIYRALI RZEBY WPAJAĆ SSŁOWIAŃSKO POLIĆIOĆIO NADCIULTURA SŁOWIAN INDJANERSSKICH.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wojsko uczy życia

   helmut (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   "Aby w życiu DUPĄ nie być, trzeba najpierw wojsko przeżyć". Pewnie jesteś gimbusem, więc dużo nie wiesz o tym, co to jest wojsko ;) A szkoda, Tobie na pewno by się przydało.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w,u,z

   j,p (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   a ja zabijam wojskowe scierwa

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama