Aż dziewięć lokali Katowice rozdadzą na kulturę! Konkurs...

  Aż dziewięć lokali Katowice rozdadzą na kulturę! Konkurs trwa

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Katowicach ruszyła druga edycja konkursu "Lokal na kulturę". Do wygrania jest dziewięć lokali, które będzie można wynająć po preferencyjnych stawkach za metr kwadratowy. Dostaną je ci, którzy zaproponują miastu najciekawszy sposób na ich wykorzystanie
  Galeria Klakier, czyli lokal na kulturę z ulicy Staromiejskiej

  Galeria Klakier, czyli lokal na kulturę z ulicy Staromiejskiej ©Marzena Bugała

  W Katowicach rozpoczęła się druga edycja projektu "Lokal na kulturę". Tym razem magistrat planuje znaleźć najemców na dziewięć lokali w Śródmieściu, Giszowcu oraz Załężu. Otrzymają je ci, którzy urzędnikom zaproponują najlepszy pomysł na ich wykorzystanie na cele społeczne albo kulturalne.

  Oferty na najem lokali można składać do 26 lutego. Także do tej daty można oglądać wskazane lokalizacje wyznaczone do konkursu, a te mieszczą się przy ul. Chopina 8 (2 lokale), Gliwickiej 58, Jasnej 11, ul. Kochanowskiego 14, Kozielskiej 4, Krzywej 4, Pod Kasztanami 33 i Teatralnej 6.

  Pierwszą edycję projektu "Lokal na kulturę", którego celem jest wzbogacenie krajobrazu kulturalnego miasta, rozstrzygnięto w październiku ubiegłego roku, zaś uchwała Rady Miasta w tej sprawie zapadła już na początku ubiegłego roku.
  Wówczas z 13 złożonych ofert wybrano cztery. Wyłonieni w konkursie najemcy zadeklarowali chęć stworzenia w nieużytkowanych dotychczas lokalach - przy ul. Staromiejskiej (otwarta już Galeria Klakier), przy Gliwickiej, alei Korfantego oraz ul. Tylnej Mariackiej - pracowni artystycznych i galerii.

  Katowicki konkurs, to kopia warszawskiej inicjatywy, która ma sprzyjać ożywieniu różnych, bywa że zapomnianych punktów miasta, poprzez zagospodarowanie dotąd nieużytkowanych lokali na działalność kulturalną albo społeczną.
  Pomysł się opłaca. Miasto bowiem pozbywa się lokali, na które zazwyczaj (czasem w kilku przetargach) nie mogło znaleźć chętnych i przy okazji ożywia zaniedbane części miasta. Korzystają też najemcy, przede wszystkim z preferencyjnych stawek za czynsz. W zależności od standardu lokalu płacą od 4 do 7 zł za metr kwadratowy. Umowy na wynajem podpisywane są na trzy lata, wygrywają je ci, którzy w konkursie przedstawią najlepszy i najciekawszy pomysł na prowadzoną w danym niejscu działalność.
  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ

  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI

  *Poseł Pawłowicz: Europa jest domem publicznym, w którym wszystko wolno

  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama