Menu Region

Soczi 2014: Końcowa klasyfikacja medalowa igrzysk. Polska na...

Soczi 2014: Końcowa klasyfikacja medalowa igrzysk. Polska na 11. miejscu [SOCZI MEDALE]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

KAG, MN, PAP

5Komentarzy Prześlij Drukuj
KOŃCOWA KLASYFIKACJA MEDALOWA SOCZI 2014: Polska zajęła 11. miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi. Dorobek biało-czerwonych to sześć medali, w tym cztery złote i po jednym srebrnym oraz brązowym. Na pierwszym miejscu znalazła się Rosja z 13 złotymi, a łącznie 33 medalami. KLASYFIKACJA MEDALOWA i TABELA MEDALOWA SOCZI 2014

Soczi 2014: Rozpoczęła się ceremonia zamknięcia igrzysk [ZDJĘCIA]

KOŃCOWA KLASYFIKACJA MEDALOWA SOCZI 2014: AKTUALIZACJA 23 LUTEGO GODZ.
16:

Dla Polski dwa złote medale zdobył skoczek narciarski Kamil Stoch, a po jednym biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk oraz panczenista Zbigniew Bródka. W przeddzień zakończenia igrzysk dwa medale wywalczyli łyżwiarze i łyżwiarki szybkie w rywalizacji drużynowej; panie zajęły drugie miejsce, a mężczyźni - trzecie.

Łącznie na podium stanęli reprezentanci 26 krajów. W zjeździe kobiet przyznano dwa złote krążki (Słowenka Tina Maze i Szwajcarka Dominique Gisin).

Końcowa tabela medalowa po 98 finałach:

(PAP)

AKTUALIZACJA 22 LUTEGO GODZ. 21:

Pomimo zdobycia w sobotę dwóch medali (srebrnego łyżwiarek i brązowego łyżwiarzy), Polska spadła w klasyfikacji medalowej Soczi z miejsca 10. (piątek) na 11. Na pierwsze miejsce wskoczyła Rosja, która ma już tyle samo złotych krążków co druga Norwegia. Kanada i USA mają ich po 9.

AKTUALIZACJA 21 LUTEGO GODZ. 21:

Polska, z czterema złotymi medalami, wciąż zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu piątkowych konkurencji. Po 88 z 98 finałów prowadzi nadal Norwegia, która ma w dorobku 22 krążki, w tym 10 złotych.

CZYTAJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
SOCZI 2013 OFICJALNIE I NIEOFICJALNIE

Na drugie miejsce awansowała Rosja z bilansem 9-10-7. Piątek był bardzo udanym dniem dla gospodarzy igrzysk w rywalizacji w short tracku - reprezentanci tego kraju triumfowali na 500 m (Wiktor An) oraz w sztafecie mężczyzn na 5000 m.

Medale wywalczyli dotychczas reprezentanci 26 krajów. W zjeździe kobiet przyznano dwa złote krążki (Słowenka Tina Maze i Szwajcarka Dominique Gisin).

Dla Polski dwa złote medale wywalczył skoczek narciarski Kamil Stoch, a po jednym biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk oraz łyżwiarz szybki Zbigniew Bródka.

TAK BYŁO RANO 21 LUTEGO:
Polska, z czterema złotymi medalami, zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu czwartkowych konkurencji. Po 81 z 98 finałów prowadzi nadal Norwegia, która ma w dorobku 21 krążków, w tym 10 złotych.

Na drugie miejsce z trzeciego awansowały USA z bilansem 8-6-11 spychając z tej pozycji Niemcy 8-4-4. O jedno miejsce, na dziesiąte, spadła Polska.

Dzięki dwóm złotym medalom zdobytym przez hokeistki i specjalistki curlingu Kanada awansowała z siódmego na piąte miejsce.

Dorobek medalowy w czwartek poprawili także gospodarze igrzysk. Na najwyższym stopniu podium wśród solistek w łyżwiarstwie figurowym stanęła 17-letnia Adelina Sotnikowa.

Medale dotychczas wywalczyli reprezentanci 26 krajów.

JAK BYŁO 19 LUTEGO? CZYTAJ PONIŻEJ:

Polska, z czterema złotymi medalami, zajmuje nadal dziewiąte miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu środowych konkurencji. Po 75 z 98 finałów prowadzenie objęła Norwegia, która ma w dorobku 20 krążków, w tym 9 złotych.

Na drugie miejsce spadły Niemcy, które w środę nie zdobyły żadnego medalu i nadal mają 15 krążków, w tym 8 złotych.

Na trzeciej pozycji są Amerykanie z 23 medalami na koncie. To największy dotychczasowy dorobek, o jeden mniej mają Rosjanie i Holendrzy.

Na podium stanęli dotychczas reprezentanci 26 krajów.