Soczi 2014: Końcowa klasyfikacja medalowa igrzysk. Polska na...

Soczi 2014: Końcowa klasyfikacja medalowa igrzysk. Polska na 11. miejscu [SOCZI MEDALE]

KAG, MN, PAP

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Soczi 2014: Końcowa klasyfikacja medalowa igrzysk. Polska na 11. miejscu [SOCZI MEDALE]
1/13
przejdź do galerii

Klasyfikacja medalowa Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi [KLASYFIKACJA MEDALOWA]

KOŃCOWA KLASYFIKACJA MEDALOWA SOCZI 2014: Polska zajęła 11. miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi. Dorobek biało-czerwonych to sześć medali, w tym cztery złote i po jednym srebrnym oraz brązowym. Na pierwszym miejscu znalazła się Rosja z 13 złotymi, a łącznie 33 medalami. KLASYFIKACJA MEDALOWA i TABELA MEDALOWA SOCZI 2014
KLASYFIKACJA MEDALOWA W SOCZI 2014 - ZOBACZ TABELĘ OLIMPIJSKĄ

Soczi 2014: Rozpoczęła się ceremonia zamknięcia igrzysk [ZDJĘCIA]

KOŃCOWA KLASYFIKACJA MEDALOWA SOCZI 2014: AKTUALIZACJA 23 LUTEGO GODZ.
16:


Dla Polski dwa złote medale zdobył skoczek narciarski Kamil Stoch, a po jednym biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk oraz panczenista Zbigniew Bródka. W przeddzień zakończenia igrzysk dwa medale wywalczyli łyżwiarze i łyżwiarki szybkie w rywalizacji drużynowej; panie zajęły drugie miejsce, a mężczyźni - trzecie.

Łącznie na podium stanęli reprezentanci 26 krajów. W zjeździe kobiet przyznano dwa złote krążki (Słowenka Tina Maze i Szwajcarka Dominique Gisin).

Końcowa tabela medalowa po 98 finałach:(PAP)

AKTUALIZACJA 22 LUTEGO GODZ. 21:

Pomimo zdobycia w sobotę dwóch medali (srebrnego łyżwiarek i brązowego łyżwiarzy), Polska spadła w klasyfikacji medalowej Soczi z miejsca 10. (piątek) na 11. Na pierwsze miejsce wskoczyła Rosja, która ma już tyle samo złotych krążków co druga Norwegia. Kanada i USA mają ich po 9.

AKTUALIZACJA 21 LUTEGO GODZ. 21:

Polska, z czterema złotymi medalami, wciąż zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu piątkowych konkurencji. Po 88 z 98 finałów prowadzi nadal Norwegia, która ma w dorobku 22 krążki, w tym 10 złotych.

CZYTAJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
SOCZI 2013 OFICJALNIE I NIEOFICJALNIE


Na drugie miejsce awansowała Rosja z bilansem 9-10-7. Piątek był bardzo udanym dniem dla gospodarzy igrzysk w rywalizacji w short tracku - reprezentanci tego kraju triumfowali na 500 m (Wiktor An) oraz w sztafecie mężczyzn na 5000 m.

Medale wywalczyli dotychczas reprezentanci 26 krajów. W zjeździe kobiet przyznano dwa złote krążki (Słowenka Tina Maze i Szwajcarka Dominique Gisin).

Dla Polski dwa złote medale wywalczył skoczek narciarski Kamil Stoch, a po jednym biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk oraz łyżwiarz szybki Zbigniew Bródka.TAK BYŁO RANO 21 LUTEGO:
Polska, z czterema złotymi medalami, zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu czwartkowych konkurencji. Po 81 z 98 finałów prowadzi nadal Norwegia, która ma w dorobku 21 krążków, w tym 10 złotych.

CZYTAJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
SOCZI 2013 OFICJALNIE I NIEOFICJALNIE


Na drugie miejsce z trzeciego awansowały USA z bilansem 8-6-11 spychając z tej pozycji Niemcy 8-4-4. O jedno miejsce, na dziesiąte, spadła Polska.

Dzięki dwóm złotym medalom zdobytym przez hokeistki i specjalistki curlingu Kanada awansowała z siódmego na piąte miejsce.

Dorobek medalowy w czwartek poprawili także gospodarze igrzysk. Na najwyższym stopniu podium wśród solistek w łyżwiarstwie figurowym stanęła 17-letnia Adelina Sotnikowa.

Medale dotychczas wywalczyli reprezentanci 26 krajów.JAK BYŁO 19 LUTEGO? CZYTAJ PONIŻEJ:

Polska, z czterema złotymi medalami, zajmuje nadal dziewiąte miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu środowych konkurencji. Po 75 z 98 finałów prowadzenie objęła Norwegia, która ma w dorobku 20 krążków, w tym 9 złotych.

Na drugie miejsce spadły Niemcy, które w środę nie zdobyły żadnego medalu i nadal mają 15 krążków, w tym 8 złotych.

Na trzeciej pozycji są Amerykanie z 23 medalami na koncie. To największy dotychczasowy dorobek, o jeden mniej mają Rosjanie i Holendrzy.

Na podium stanęli dotychczas reprezentanci 26 krajów.
1 3 4 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Za 4 lata będzie wiecej medali

Adam (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

Bo bedzie rządził PiS.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Za 4 lata preswuszt podrozeje!

Fridka Nowoczka (gość)

Zgłoś naruszenie treści

(cytat):.......Za 4 lata będzie wiecej medali.......

Chyba z preswusztu!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Do swoich sasiadow z za miedzy

sobek bez wyksztalcenia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

Kiedy polacy zdobeda nastepny medal ?
Odpowiedz brzmi ,za cztery laty jak dobrze pojdzie.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

do sobka bez wyksztalcenia

wyksztalcony (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

przykro mi, ze twoje zyczenie sie nie spelnilo.
Ja wiem jedno na pewno, ze "slaska reprezentacja" nigdy nie powstanie i nie zdobedzie zadnego medalu. I o tym wie kazdy, nawet bez zadnego...rozwiń całość

przykro mi, ze twoje zyczenie sie nie spelnilo.
Ja wiem jedno na pewno, ze "slaska reprezentacja" nigdy nie powstanie i nie zdobedzie zadnego medalu. I o tym wie kazdy, nawet bez zadnego wyksztalcenia. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ino malo, ino malo

amator (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

Jestem przekonany ,ze polacy nigdy nie beda w klasyfikacji medalowej po zakonczeniu Olimpiady na pierwszym miejscu ale organizatorami chcieli by byc bo pieniazki ......

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo