Menu Region

Mariusz Trynkiewicz opuścił więzienie. "Jest przerażony. Boi...

Mariusz Trynkiewicz opuścił więzienie. "Jest przerażony. Boi się linczu" [ZDJĘCIA + WIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

DZ, PAP, X-News/TVN24

68Komentarzy Prześlij Drukuj
Mariusz Trynkiewicz opuścił więzienie: - Mariusz Trynkiewicz, który we wtorek w południe zakończył odbywanie kary 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców, opuścił zakład karny. Nie przebywa już w zakładzie karnym w Rzeszowie - poinformował we wtorek późnym wieczorem rzecznik tego zakładu Norbert Gaweł. ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
1/5

(© PAP/Jacek Bednarczyk)

Mariusz Trynkiewicz opuścił więzienie:

Z OSTATNIEJ CHWILI:
MARIUSZ TRYNKIEWICZ NA ŚLĄSKU? NIE ZDRADZAMY SZCZEGÓŁÓW DZIAŁAŃ - POLICJA


AKTUALIZACJA GODZ. 22:30:

„Dziś Mariusz Trynkiewicz zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności i został zwolniony z zakładu karnego w Rzeszowie” – powiedział dziennikarzom Gaweł.
„Działania związane z czynnościami, które miały doprowadzić do jego zwolnienia były przeprowadzane wspólnie i w porozumieniu z funkcjonariuszami policji. Działania, które prowadziła służba więzienna w tym zakresie były prowadzone zgodnie z procedurami i nie wynikły z tego żadne zakłócenia” – dodał.

CZYTAJ KONIECZNIE O "DRUGIM TRYNKIEWICZU":
PEDOFIL Z RACIBORZA BERNARD E. NA WOLNOŚCI. USTAWA O BESTIACH GO OBEJMIE?


Kilka minut przed godz. 20 z więzienia w Rzeszowie wyjechały cztery samochody; rozjechały się w dwóch różnych kierunkach. Później teren zakładu opuściły jeszcze dwa auta. Rzecznik zakładu karnego wyszedł do dziennikarzy ok. godz. 20.45.

Wcześniej pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza mec. Marcin Lewandowski powiedział w TVN24 w programie "Kropka nad i", że jest umówiony ze swoim klientem. „Jesteśmy umówieni na kontakt telefoniczny pomiędzy wtorkiem a czwartkiem” – powiedział Lewandowski.

Mariusz Trynkiewicz boi się linczu i „jest bardzo mocno przerażony” - dodał.

Według Lewandowskiego Trynkiewicz nie chciałby trafić do ośrodka izolacyjnego, a po wyjściu z więzienia chciałby utrzymywać się z twórczości malarskiej. „Będzie musiał odnaleźć się w społeczeństwie. Nie wiem, czy to możliwe” – powiedział adwokat. Dodał, że jeśli Trynkiewicz miał jakieś umiejętności przydatne w pracy, to przez 25 lat „mocno się one zdezaktualizowały”.

Jego zdaniem Mariusz Trynkiewicz „zdaje sobie sprawę z tego, co zrobił i nie zamierza relatywizować”. Teraz należy czekać na opinie biegłych oraz decyzje sądu w sprawie Mariusza Trynkiewicza - powiedział Lewandowski.

Zgodnie z ubiegłotygodniową decyzją sądu Trynkiewicz jest objęty teraz policyjnymi czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi. Oznacza to, że będzie musiał informować policję o miejscu swojego zamieszkania, jego zmianach, ewentualnych zmianach danych. Funkcjonariusze z kolei będą mogli go m.in. obserwować, legitymować, przeszukiwać.

Policja na razie nie chce ujawniać żadnych szczegółów, także tego, gdzie zamierza zamieszkać Trynkiewicz, choć informacja - jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP - została jej już przekazana.To nie koniec sprawy Trynkiewicza. Toczy się postępowanie dotyczące wniosku o uznanie go za osobę niebezpieczną i umieszczenie go w ośrodku w Gostyninie. Zaczęło się ono w poniedziałek, sąd odroczył je do 3 marca. Wcześniej dyrektor zakładu karnego wnioskował do sądu o zabezpieczenie, czyli tymczasową izolację Mariusza Trynkiewicza do czasu, kiedy uprawomocni się ewentualna decyzja o umieszczeniu go w Gostyninie. W ubiegłym tygodniu sąd się do tego nie przychylił; uznał, że wystarczającym zabezpieczeniem jest zakaz opuszczania przez Trynkiewicza kraju i możliwość prowadzenia przez policję działań rozpoznawczo-operacyjnych.
1 3 4 5 ... 8 »
68

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

boję się

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gregor (gość)  •

To przecież farsa i śmiech wymiaru sprawiedliwości z rodziców zamordowanych tych małych dzieci.W USA za każde zamordowane dziecko dostałby 25 lat i to jest słuszny wyrok za czyny gwałtu,mordu i bestialstwa,a my mamy chory system i rząd który udaje matkę Teresę.Jestem przerażony taką sytuacją ,mam córkę i ogromnego stracha żyć w RP, gdy gdzieś na wolności za plecami w ciemnościach czają się mordercy pedofile małych dzieci .

odpowiedzi (0)

skomentuj

Inne rozwiązanie

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

koleś (gość)  •

Osobiście uważam że powinien zostać w więzieniu do końca życia.
1. Dawało to jemu poczucie bezpieczeństwa przed światem zewnętrznym, w którym jest zagrożone jego życie.
2. Również nam dawało by to poczucie bezpieczeństwa, ponieważ wszyscy wiedzą za co tam siedział.
3. Żaden obywatel przy zdrowych zmysłach nie chciałby żeby Mariusz T. wyszedł na wolność w obawie o bezpieczeństwo swoich dzieci.
Cała ta sprawa jest bez sensu, rozumiem że ten człowiek ma prawo się bać świata zewnętrznego, skoro padały w jego kierunku groźby wskazujące na chęć śmierci, ale my też chcemy żeby nasze rodziny, znajomi i przede wszystkim dzieci, czuły się bezpiecznie w tym kraju. Ale jak kiedy nawet nie znamy położenia Mariusza T. Nie wiemy jak długo będzie przy nim policja i do czego ten człowiek może być zdolny. Osobiście jestem temu przeciwny, nawet jeśli tego człowieka przeniosą z Wrocławia do Łodzi, później do Poznania, Bolesławca, Lublina, Opola czy Elbląga. Ludzie będę się bali wypuścić dzieci na dwór czy może do szkoły. Mimo to że jest pod ochroną policji, to nie wiemy tego na jak długo.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Trynkiewicz nie zyje...

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mariusz (gość)  •

On nie zyje... To wszystko fotomontaż+media... ahhh...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pipy

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sklave (gość)  •

Ci policjanci z ochrony to pizdy,bez jaj,normalny człowiek użył by broni służbowej i odstrzelił skurwysyna.

odpowiedzi (0)

skomentuj

l

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

OMG (gość)  •

no losie!! takiego to trzymac 50 lat we wiezieniu a pozniej na smierc w mekach i katuszach a nie na wolnosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zreszta polski rzad i prawo jeszcze głupsze- smiechu warte...az mnie krew zalewa na całą Polske i na to co sie dzieje. kara smierci powinna być i zabijać wszystkich tych bandytów gwałcicieli pedofili zboczenców! chyba tylko idioci sądza ze takie swinie po wyjsciu z wiezienia sie zmieni....

skomentuj

popieram wypowiedz to święta prawda

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Anna (gość)  •

rzadko zdarza się że ludzie dążą do tego żeby coś w sobie zmienić a te bydlaki z tego więzienia jak Mariusz T. tym bardziej bo resocjalizacja w Polsce jest obca i u nas nie ma jej w ogóle. Takich to tylko lucyferowi na pożarcie wysłać żeby wycmokał ich do kości a dusze ich na podwieczorek.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przeciw mordercy

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

oli (gość)  •

Posluchajcie zespolu Wall of death - Szatan z Piotrkowa

odpowiedzi (0)

skomentuj

trzy

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

B+ (gość)  •

Ludzie są wsciekli z trzech powodów. Po pierwsze: wyrok nieadekwatny do winy wręcz można powiedzieć symboliczy. Po drugie: co prawda przyznał się do przestępstwa ale zamiast się bronić i na siłę robić z siebie ofiarę powinien walić się w pierś i błagać o wybaczenie. Kiedy udzelał wywiadu w celi zamiast pieprzyć o kamyczkach szczęścia powinny być łzy, żal i pokora. A po trzecie: co on zrobił przez te 25lat żeby przygotować się na wyjście? Pracował, uczył się, cokolwiek? Czy tylko pierdział w kocyk? Co zrobił żeby nie pasożytować? Należy mu się tylko tyle co sam sobie wypracował.

odpowiedzi (0)

skomentuj

..

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

B+ (gość)  •

Adwokat nie jest winien. Wykonuje swoją pracę i tyle tak samo jak policjanci którzy go chronią. W takiej robocie nie ma miejsca na emocje bo to grozi BEZrobociem. Założę się że prywatnie podzielają zdanie ludzi i przy każdej okazji plują mu do herbaty.

odpowiedzi (0)

skomentuj

głupota to mało

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dkk (gość)  •

panie adwokat, jesteś suchym pionkiem, automat, robot, dziala według schematu, jak by ci dali prawo do skoczenia w ogień to też byś skoczył? skończony... de....

skomentuj

nie tak

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

B+ (gość)  •

Dobry adwokat nie kieruje się przekonaniami czy własną opinią (niestety). Jest jak szewc, naprawia buty i nie pyta na czyjej d**** się rozpadły.

odpowiedzi (0)

skomentuj

morderca niewinnych dzieci

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wkurzona (gość)  •

To prawda ,ten kraj jest chory ,Pedofil morderca boi się linczu .A jego ofiary nie bały się ,nie płakały przerażone a na końcu nie cierpiały jak dźgał .Zebys w piekle się smażył bandyto .Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 »