Piotr Uszok, władca pierścienia. PO i PiS ruszają w zaloty...

  Piotr Uszok, władca pierścienia. PO i PiS ruszają w zaloty do prezydenta Katowic

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piotr Uszok jest bezkonkurencyjnym kandydatem do piastowania funkcji prezydenta Katowic. Może przegrać tylko sam ze sobą, gdy w końcu powie sobie"
  1/7
  przejdź do galerii

  Piotr Uszok jest bezkonkurencyjnym kandydatem do piastowania funkcji prezydenta Katowic. Może przegrać tylko sam ze sobą, gdy w końcu powie sobie" dość" i nie wystartuje w wyborach ©Marzena Bugała-Azarko

  Trwa wyścig o to, czyje poparcie w wyborach zechce łaskawie przyjąć prezydent Katowic Piotr Uszok. Pierwsza z propozycją zgłosiła się Platforma, jednak PiS też chwali prezydenta i łatwo go nie odda
  Platforma Obywatelska w wyborach samorządowych w wielkich miastach, w których nie ma szans na wygraną swoich kandydatów, postanowiła poprzeć pewniaków. Tak jest właśnie w Katowicach, gdzie niepodzielnie od 1998 roku rządzi i dzieli Piotr Uszok. Cóż, jeśli nie możesz pokonać wroga, to się z nim zaprzyjaźnij. Oddanie walkowerem stolicy województwa fatalnie świadczy jednak o kondycji partyjnych elit i nie wszystkim członkom PO podoba się taka koncepcja.

  Nie ma konkurentów

  - Czy naprawdę nie mamy nikogo, kto mógłby choćby dla higieny politycznej wystartować? - pyta jeden z działaczy katowickiej PO, oczywiście anonimowo, bo nie chce podpaść partyjnej wierchuszce.


  Na próbę zawłaszczenia Uszoka przez PO błyskawicznie na Twitterze zareagował poseł PiS, Jerzy Polaczek, pisząc, że obecnie koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz Forum Samorządowego Piotra Uszoka układa się bardzo dobrze i nie ma powodu, by to zmieniać.

  - PiS i PO boją się kompromitacji swoich kandydatów, którzy, patrząc na sondaże, nie mieliby szans w starciu z Uszokiem - ocenia dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

  PO dwa razy dostała nauczkę, bo klęską zakończyły się próby startu Tomasza Szpyrki (przeszedł do Forum Samorządowego Uszoka) oraz Arkadiusza Godlewskiego, dziś prezesa Parku Śląskiego. Ale o czym tu mówić, skoro, zgodnie z sondażem opublikowanym na stronie www.wyborynaslasku.pl, Uszok wygrałby i z Jerzym Buzkiem. Obecny prezydent Katowic jest najbardziej rozpoznawalnym politykiem lokalnym w mieście, a może i w regionie.

  Kandydat PiS, Michał Luty, w 2002 r. przegrał nawet z popularnym dyrektorem Śląskiej Kasy Chorych Andrzejem Sośnie- rzem, który też nie dał rady Uszokowi. Zatem to Uszok jest "władcą pierścienia" i nie zamierza go nikomu oddać.

  - To człowiek konsekwentny, który chce dokończyć to, co zaczął, a tym wielkim przedsięwzięciem jest przebudowa centrum miasta. Ma plan i go konsekwentnie realizuje - twierdzi dr Robert Rajczyk, politolog z UŚ.

  Uszok rozgrywa

  Uszok jest w tym wyjątkowym położeniu, że kompletnie nie musi spieszyć się z deklaracjami. To on jest posażną panną na wydaniu. Dał jednak do zrozumienia, że na razie nie będzie się angażował w żadne akcje przedwyborcze. Nie zadeklarował poparcia dla tzw. listy prezydenckiej do sejmiku, nie stanął też na pierwszej linii walki z Dawidem Kostempskim z PO, przewodniczącym sypiącego się Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Czeka na rozwój wydarzeń.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (37)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miejsce zamieszkania

   Rutkowski Grzegorz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Czytałem o panu panie Piter własnie zrozumiałem że mieszka pan na dzielnicy Katowic o nazwie Kostuchna , sama nazwa jest odrażająca , toż to kraniec świata ,miejsce odludnione ,tak mi przykro....rozwiń całość

   Czytałem o panu panie Piter własnie zrozumiałem że mieszka pan na dzielnicy Katowic o nazwie Kostuchna , sama nazwa jest odrażająca , toż to kraniec świata ,miejsce odludnione ,tak mi przykro. Nigdy nie chciałbym mieszkać w takim miejscu jak pan umie to wytrzymać , napewno chciałby pan już się z tamtąd wyprowadzić . Tak jestem zawsze pana zdani zawsze pana popieram i wierze że ma pan lepsze propozycje na osiedleni się. Jest pan wyjątkową osobą !!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pasztet

   Grzegorz Rutkowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   szukam pracy Piter!!!!!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale skondensowane mleko

   Rutkowski Grzegorz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Byłem u pana z problemem osłego!!!!!! Dostałem się do psychiatry i właśnie mam zamiar skorzystać z niego. Ale niemam pojęcia jak pozbyć sie osłego i niewiem czy psychiatra mi w tym pomorze. Licze...rozwiń całość

   Byłem u pana z problemem osłego!!!!!! Dostałem się do psychiatry i właśnie mam zamiar skorzystać z niego. Ale niemam pojęcia jak pozbyć sie osłego i niewiem czy psychiatra mi w tym pomorze. Licze nato ze znajdzie pan chwile zebyśmy mogli porozmawiac. Grzegorz Rutkowski (pasztet)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TUSK TO NIENORMALNOŚĆ!

   Polska Tuska to jedna wielka nienormalność (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Władza ma coraz większe kłopoty: państwo stoi na skraju bankructwa, ku upadkowi chyli się system emerytalno-rentowy, służba zdrowia znajduje się w zapaści, rośnie bezrobocie, poszerza się obszar...rozwiń całość

   Władza ma coraz większe kłopoty: państwo stoi na skraju bankructwa, ku upadkowi chyli się system emerytalno-rentowy, służba zdrowia znajduje się w zapaści, rośnie bezrobocie, poszerza się obszar biedy. Kumuluje się niezadowolenie społeczne. Jedynym środkiem, jakim dysponują rządzący, jest propaganda i manipulacja. Chodzi o to, żeby je intensyfikować, ażeby przekonać Polaków, że winna katastrofie państwa jest opozycja, a nie rząd. To jednak wymaga likwidacji wszelkich niezależnych mediów, a przede wszystkim tych, które będą mogły dotrzeć do milionów ludzi, dlatego w tak brutalny sposób władza rozprawia się z Telewizją Trwam.

   Jak wynika z niezależnych badań, wyborcy Platformy Obywatelskiej to przeważnie ludzie nie potrafiący samodzielnie dokonywać analizy zdarzeń politycznych, łatwo ulegający propagandzie rozsiewanej cynicznie w obronie starego układu i nie orientujący się w zagadnieniach własnego kraju. Poza ogólnikami, nie umieją uzasadnić swego stanowiska wyborczego. Wmówili im, że jak zagłosują na PO, to są inteligentni i wykształceni i to im wystarczy.

   W Polsce nagrodą za PO-pieranie PO jest praca do 67 lat, głodowe emerytury, rozwalona sałużba zdrowia , najwyższe w świecie ceny gazu z Rosji i podsłuchiwanie. Czemu jednak normalni Polacy muszą cierpieć przez takich którym wmówiono, że są inteligentni i wykształceni ? Dlaczego normalni w w swoim kraju muszą byc niewolnikami słabo opłacanymi na śmieciowych umowach ?

   Fenomenem historii jest jak Tusk z pomocą reżimowych mediów potrafi ogłupić miliony ludzi, zadłużając kraj, podwyższając PO-datki zwiększając bezrobocie i ma jeszcze 2-3 miliony wyznawców.

   Zauważyliście, że wszystkie ustawy autorstwa PO, to buble ?

   A miało być tak pięknie, mieli się na wszystkim znać.

   PO, to po prostu nieudolna partia władzy, która używa tylko samych prostackich technik , czyli propaganda sukcesu, wróg i konflikt.

   Polska Tuska, to jeden wielki bałagan i zakłamanie.

   Tusk, to notoryczny kłamca !

   Chyba każdy widzi, że Tusk i PO, chcą kontrolować media, chcą pełnej cenzury aby nikt im nie mieszał w ich prywacie i korycie, które sami sobie przyznali. Panuje w Polsce całkowity brak odpowiedzialności decydentów za rządzenie krajem, i całkowita bezkarność za ich poczynania w parlamencie, za złodziejstwo, korupcje, przewały w armii, autostradach, budownictwie, sprzedaży majątku narodowego i gruntów, w instytucjach pomocy społecznej i innych złodziejskich praktykach.

   Wmówili POlakom, że to PiS chce zrobić państwo policyjne. Straszyli POlaków Kaczorami, Zbiorą i ABW - wszystko po to, żeby dorwać się do władzy i samemu zrobić to czym naród straszyli.

   Prawdą jest, że PO ma tak dobrą propagandę, że nawet z porażek potrafi zrobić sukcesy, a ciemny POlak to kupi.

   Przypomnę że, rząd Tuska korzysta obecnie z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności w wysokości 67,3 mld euro na lata 2007 - 2013. które wywalczył w Unii PIS. Mimo to, Polska pod rządami PO zadłuża się w astronomicznym tempie.

   Rząd idzie po najcieńszej linii oporu, nie przedstawia żadnych konkretnych ustaw, tylko przerzuca koszty zadłużenia na zwykłych obywateli podnosząc podatki i wprowadzając pseudo reformy.

   Ciężko nas los doświadczył chwilowo rozum nam odbierając. I nie chodzi tu o głupotę rodaków głosujących na PO i p. Tuska, ale o akceptację jego kłamstw.

   Jedno jest pewne, dopóki Polacy nie będą rozliczać polityków np.takich kłamców jak Tusk i PO z tego co obiecali, to nigdy nic się w Polsce nie zmieni, ponieważ przyjdą następni i będą robić to samo wiedząc, że nikt im nic za to nie zrobi i nie poniosą żadnej odpowiedzialności za to co mówili i robili.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Steh

   auf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Schlesien

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Steh

   auf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Schlesien ....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko w i tylko w DZ

   Przeczytajcie ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   1. Katowice: "Prezydent Uszok przyjacielem sowieckich okupantów". Protest ws. pomnika na pl. Wolności
   w tym temacie jest otwarta ksiega i uszy to widzom
   2. Katowice: Zrujnowana kamienica w...rozwiń całość

   1. Katowice: "Prezydent Uszok przyjacielem sowieckich okupantów". Protest ws. pomnika na pl. Wolności
   w tym temacie jest otwarta ksiega i uszy to widzom
   2. Katowice: Zrujnowana kamienica w centrum Katowic ma być rozebrana
   musi zniknąć i znikneła po co komu zabytki... nie swoje...
   3. Jeszcze rok się pomęczymy z GZM? Związek przetrwa do kolejnych wyborów samorządowych. Chyba, że...
   tak tworzy sie polityka
   4. Tusk i Uszok: tajne spotkanie w cztery oczy. O czym rozmawiali?
   co ci panowie sobie szeptali do uszoka...
   5. PO rozważa otwarcie na prezydentów: Dutkiewicz, Grobelny, Ferenc i Uszok z poparciem Tuska?
   a to ciekawa sprawa lista wygranych a może wygranego...
   6. Prezydent Katowic tłumaczy się za cieknący Spodek
   tłumaczy i tłumaczy i tak pozostanie...
   7. Katowice idą na wojnę z reklamami, choć zakazów nie ma... [WYRZUĆMY SZPETNE SZYLDY]
   pan prezident nie lubi splesniałego sera...
   8. Prezydent Katowic otrzymał absolutorium za 2012 rok
   czy to należy tłumaczyć
   9. List do DZ: Musimy pamiętać o ustawie śmieciowej przy urnie
   tak będziemy pamietali i tak bedzie jak my chcemy...
   10. Najlepszy prezydent: Uszok, Fudali, Frankiewicz... Zdziwieni? [Ranking Newsweek 2013]
   zdziwieniii zdziwienii bo to ...
   11. Katowice: Godlewski zrezygnował z przewodniczenia radzie miasta
   ciekawe dlaczego
   12. RAŚ wrogiem numer 1, czyli wyścig do prezydenckich foteli. Kto wygra?
   RAŚ jest wrogiem numer 1 1111 to nie jest żadna nowina każdy ma swojego wroga?
   13. Krzysztof Marek z SLD nowym wiceprezydentem Katowic
   kto ma władze ten jest na 1 miejscu
   14. Turniej tenisowy w katowickim Spodku: Koleżanki zazdroszczą Katarzynie Pyce
   koleżanki zazdroszczą
   15. Znamy pierwszą uczestniczkę turnieju WTA w Spodku. To Katarzyna Pyka
   i dobrze że zazdrościli ?
   16. Prezydent Katowic przeciwko in vitro. A radni?
   tym sie zajmuje p.uszok
   17. reszta na www http://www.gloswielkopolski.pl/tag/piotr-uszok,3,t,n.html ...

   Przeczytajcie uważnie jeśli potraficie .....

   Historia to dzień wczorajszy jeżeli go pominiecie to nie macie swojej Historii.

   Nie wyrzucać wartościowych gazet do śmietnika .... polecam a w zimie ogrzeją...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wcale nie szokujący sondaż o patriotyzmie

   777 KARY POLSZA PŁACI ZA BRAK SPALARNI UTYLIZACJA NA P0 ZIOMIE PERU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Wcale nie szokujący sondaż o patriotyzmie
   Wyślij znajomemu
   Wydrukuj
   11.02.2014

   PATRIOsi To naprawdę dla Polski ostatni dzwonek. Tu nie pomoże jakiś jeden wódz, insurekcja czy inne zrywy tylko...rozwiń całość

   Wcale nie szokujący sondaż o patriotyzmie
   Wyślij znajomemu
   Wydrukuj
   11.02.2014

   PATRIOsi To naprawdę dla Polski ostatni dzwonek. Tu nie pomoże jakiś jeden wódz, insurekcja czy inne zrywy tylko twarda, konsekwentna praca nad nami samymi i naszymi rodakami. Albo to albo czeka nas zagłada. Los narodu tułaczy. Wielka polska diaspora jakże wielkiego przecież kiedyś i dumnego narodu! - pisze Arkady Saulski.
   „Homo Homini” przygotowało dla gazety „Rzeczpospolita” sondaż. Pytano Polaków czy są gotowi oddać życie lub majątek za Ojczyznę. Gotowych do takiego poświęcenia jest niewielu – zaledwie 19 proc. ankietowanych. Jakoś mnie to nie dziwi. Bardziej dziwi, że ten odsetek jest aż tak wysoki.

   Zdaję sobie sprawę, iż po prawej stronie rozgorzeje dyskusja i nawet jestem w stanie przewidzieć jej przebieg. Co bardziej insurekcyjnie nastawieni komentatorzy załamią ręce, zakrzykną „zdrada Panowie!” i będą biadolić jak to władza PO stworzyła narodek lemingów, jakichś prawie zdrajców, którzy nie chcą za Ojczyznę oddawać zdrowia, życia i pieniędzy (trochę zresztą rozmijając się z faktem, iż akurat pieniądze Polacy od kilku lat oddają Ojczyźnie wyjątkowo ofiarnie). Inni komentatorzy być może trzeźwo wskażą, iż to sytuacja materialna jest tu kluczowa i skoro Polska jest obecnie państwem bynajmniej nie wolnorynkowym (o takim marzeniu jak równość szans czy przejrzyste zasady ekonomicznej gry to nawet przez litość nie wspominam) to nie ma się co dziwić, iż Polacy mają ten kaganiec (bo przecież nie państwo) gdzieś.

   Zacznijmy od definicji. Otóż państwo w moim przekonaniu nie jest tylko zbiorem idei i wartości, duchem unoszącym się nad powierzchnią wód czy innym, równie abstrakcyjnym pojęciem. Otóż państwo jest przede wszystkim bytem realnym, bytem politycznym, istniejącym tu i teraz, ale też istniejącym w pewnych formach w przeszłości (stąd właśnie mamy nurty, wartości oraz idee, jako dziedzictwo naszych przodków) i mającym istnieć w przyszłości – to akurat nasze zadanie. I nie, szanowny Państwo, nie jestem żadnym technokratą tylko patriotą i to w wydaniu jak sądzę dość radykalnym. Ale też, przede wszystkim, racjonalnym.

   Popatrzmy w historię. Czym była Polska dla bohaterów Kampanii Wrześniowej 1939 roku, Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Powstańców Warszawskich i wielu, wielu innych bohaterów, których wspominamy, których czcimy i do których walki odwołują się na przykład nasze siły zbrojne? Co takiego sprawiło, że ci młodzi ludzie gotowi byli walczyć z niesłychanym męstwem i ginąć za Ojczyznę, nawet gdy walka zdawała się przegrana?

   Otóż Polska za którą walczyli, Polska odrodzona w 1918 roku, była po prostu państwem skutecznym, działającym. II RP była krajem nie pozbawionym wad, ale jednak wolnorynkowym, dającym szansę rozwoju, krajem, który miał niesamowite osiągnięcia w nauce, kulturze, ekonomii (Gdynia!). Była państwem, które wygrało z bolszewicką nawałą w roku 1920, państwem, które potrafiło docenić swoich bohaterów z powstań 1863 a nawet 1830 (pamiętajmy, że do czasów II RP dożyło według różnych szacunków od trzech do pięciu powstańców listopadowych).

   Kiedy o tym teraz piszę to nie umiem myśleć chłodno – gdybym miał wehikuł czasu pewnie przeniósłbym się tam i walczył u boku mego dziadka (obrońcy wybrzeża 1939 roku, rannego już w pierwszym dniu walki). To była Polska ich marzeń. Kraj silny, kraj uczciwy, kraj, który dał im szansę rozwoju. W zamian oni oddali temu krajowi życie. Cześć i Chwała Bohaterom!

   Czym jest Polska obecnie? Nie, nie będę tu powielał publicystycznych zwrotów i opisów. Po co? Przytoczę dane.

   Poziom bezrobocia w Polsce obecnie wynosi około 13 proc. Młodzi ludzie kończący studia wyższe (które swoją drogą niczego nie uczą) mają tylko 50 proc. szansa na znalezienie legalnego, dobrze płatnego zatrudnienia. Polska jest krajem nie-wolnorynkowym. Mimo częściowego zniesienia reglamentacji w wielu branżach wciąż panują nieformalne blokady, do obejścia których niezbędne są osobiste koneksje lub wprost pokrewieństwa – biorączwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CDN Wcale nie szokujący sondaż o patriotyzmie

   777 GOROL TO PIES I LUPUS W LUDZKI SKÓRZE OWCA W KOSCIELE A WILK POZAKOSCIOŁYM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   biorąc to pod uwagę gospodarka III RP jest nawet mniej produktywna niż gospodarka Królestwa Kazimierza Wielkiego. Polska kolej, w II RP słynąca z punktualności, jest obecnie w rozkładzie i stoi na...rozwiń całość

   biorąc to pod uwagę gospodarka III RP jest nawet mniej produktywna niż gospodarka Królestwa Kazimierza Wielkiego. Polska kolej, w II RP słynąca z punktualności, jest obecnie w rozkładzie i stoi na niższym poziomie niż stała w zaborze rosyjskim.

   Przywrócenie kolei do stanu z czasów Edwarda Gierka kosztowałoby według różnych szacunków około 10 miliardów złotych. Pociąg w Polsce jedzie ze średnią prędkością 25 kilometrów na godzinę. A więc wolniej niż średnia prędkość kolei w XIX wieku. Polska armia na szczęście uczestniczy w misjach zagranicznych i ma dobrze przygotowanych do walki żołnierzy jednak jest za mała liczebnie i wymaga modernizacji – zarówno sprzętu wojsk lądowych, powietrznych jak i floty. Tymczasem przed dwoma tygodniami Sejm RP przyjął nowe specyfikacje łodzi podwodnych, które nabyć ma Polska – specyfikacje tych łodzi wskazują, iż będą one bezbronne wobec kontrataku. Za przyjęciem takich specyfikacji podobno bardzo lobbowali Rosjanie.

   Polacy wyjeżdżają z Polski. Nie mogąc znaleźć pracy, utrzymać rodziny często nawet na najniższym biologicznie poziomie po prostu opuszczają kraj i udają się do państw wolnorynkowych, które dają im szanse rozwoju. Ludzie, którzy w kraju niejednokrotnie byli określani jako mający dwie lewe ręce w krajach wolnorynkowych są cenionymi fachowcami. Polskie kobiety nie mogą rodzić w Polsce dzieci, bo nie mają możliwości utrzymania nawet siebie, a co dopiero dziecka. W krajach do których wyjeżdżają rodzą nawet po trzy i więcej dzieci i to nawet nie musząc korzystać z programów socjalnych.

   Polskie uczelnie nie promują wybitnych studentów, chętnie wypychając ich za granicę. Polscy uczeni mają większą szansę na uzyskanie grantu od rządu niemieckiego niż polskiego. Polscy przedsiębiorcy zakładając firmę modlą się by za rok mieć z czego żyć, ponieważ w systemie neo-feudalnych oligarchii trzęsących biznesem utrzymanie firmy samą jej jakością, bez koneksji towarzyskich graniczy z cudem. A nawet gdy firma się utrzyma łatwiej tym samym przedsiębiorcom sprzedać swój produkt za granicą, niż otrzymać duże zamówienie w Polsce. Wymieniam tylko czynniki życia codziennego, bo tabel długu publicznego po prostu już nawet nie chce mi się tu wklejać.

   I czy teraz naprawdę jesteśmy zdziwieni, że Polacy za taką Polskę nie chcą umierać?

   Polska jest „dobrem wspólnym wszystkich jej obywateli”. Dobrem wspólnym, a więc wymierną wartością, narzędziem, które umożliwiać ma nieskrępowany rozwój, ustalać ma jasne, przejrzyste zasady, pilnować ich przestrzegania i umożliwiać konkurencję między podmiotami, zaś produktem tej konkurencji jest z kolei większa konkurencyjność państwa na arenie międzynarodowej. Krótko mówiąc nawet konstytucyjna definicja państwa Polskiego pokazuje czym to państwo obecnie nie jest. A kultura, tradycja, wartości i symbole narodowe są konsekwencją skuteczności i przetrwania państwa.

   I powiem coś jeszcze. Coś, co wcale Państwa nie ucieszy. Otóż nos mi mówi, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat Polska będzie w stanie wojny z jednym z naszych dużych sąsiadów. Tak jest, powiedziałem to a Państwo się pewnie domyślają o którym sąsiedzie mówię. I jak ta wojna będzie wyglądać? O ile nic się nie zmieni mniej więcej tak jak wojna Iraku z USA w 2003 roku, kiedy to iraccy żołnierze oddawali się do niewoli tysiącami bez wystrzelenia ani jednego pocisku. Bo Polacy za taką Polskę po prostu nie będą chcieli umierać. I jakoś im się nie dziwię. Walkę podejmie garść zawodowych doborowych jednostek. O tych bohaterach przyszłe pokolenia będą się uczyć w podręcznikach historii. Wojna zakończy się w 24 godziny.

   Ponieważ dla Polski skończyła się dobra koniunktura międzynarodowa, a sąsiedzi odzyskali siły. Sama Polska zaś poprzez ostatnie dwie dekady stała się skarlałym niby-państwem. Boże, jak chce mi się teraz ryczeć gdy to piszę.

   A kultura? Wielka historia? Słyszeli Państwo o Fenicjanach? Fenicjanie także mieli wspaniałą kulturę, długą, bogatą historię i swego czasu nawet kolonie wokół Morza Śródziemnego. Dziś juzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CDN 2 Wcale nie szokujący sondaż o patriotyzmie

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   A kultura? Wielka historia? Słyszeli Państwo o Fenicjanach? Fenicjanie także mieli wspaniałą kulturę, długą, bogatą historię i swego czasu nawet kolonie wokół Morza Śródziemnego. Dziś już nie ma...rozwiń całość

   A kultura? Wielka historia? Słyszeli Państwo o Fenicjanach? Fenicjanie także mieli wspaniałą kulturę, długą, bogatą historię i swego czasu nawet kolonie wokół Morza Śródziemnego. Dziś już nie ma Fenicjan. Historia to bezlitosna pani.
   To naprawdę dla Polski ostatni dzwonek. Tu nie pomoże jakiś jeden wódz, insurekcja czy inne zrywy tylko twarda, konsekwentna praca nad nami samymi i naszymi rodakami. Albo to albo czeka nas zagłada. Los narodu tułaczy. Wielka polska diaspora jakże wielkiego przecież kiedyś i dumnego narodu!
   Nie pomoże wołanie pod biało-czerwony sztandar. Bo sztandaru nie ma – nie miał już go kto uszyć, bo fabrykę zamknięto, pracowników zwolniono i wyjechali oni. Teraz szyją innym inne sztandary.

   Można zawołać „przebudź się Polsko!”. Przebudź, bo już niedługo przebudzi nas kto inny.NOWE ROZBIORY JURZ SPRZEDANY POLSKI.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trendy...

   Realista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   "Dominującym w skali kraju trendem jest preferowanie kandydatów pozapartyjnych."

   Paradoksalnie poparcie jakiejś partii może mu więc zaszkodzić moim zdaniem...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo wiele pytan mamy - wiec sluchamy:

   panna Anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Nigdy nie zapomne tej jego wystawy jego "dziel" fotograficznych.
   Tzn. chodzi mi o te podziwiajace buzie, o ten zachgwycony aplauz zaproszonych klakierów.
   (I to chyba bylo jeszcze w czasie...rozwiń całość

   Nigdy nie zapomne tej jego wystawy jego "dziel" fotograficznych.
   Tzn. chodzi mi o te podziwiajace buzie, o ten zachgwycony aplauz zaproszonych klakierów.
   (I to chyba bylo jeszcze w czasie sluzbowym. Nie tylko koilesie, ale tez spedzone byjamty.)

   Powinien nam wiele wyjasnic, przykladowo: zaniedbane zabytki, dzialki-filety na terenie WPKiW, dziwne "delegacje", ............., last but not least afere z kamienica Seifferta.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama