Zima na drogach: Błoto pośniegowe na DTŚ [ZDJĘCIA]

  Zima na drogach: Błoto pośniegowe na DTŚ [ZDJĘCIA]

  Joanna Oreł, Ryszard Parka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śnieg Zabrze
  1/9
  przejdź do galerii

  Śnieg Zabrze ©para

  Tego nie dało się przewidzieć. Najpierw śnieg z deszczem a potem mokry śnieg przez kilkadziesiąt minut padały z lutowego nieba. Zima w lutym wyraźnie zaskoczyła drogowców. – Dzisiaj wysłaliśmy 3-4 piaskarki do posypania drogi - tłumaczy Jacek Wieczorek z Zakładu Usługowego Konserwacja Terenów Zielonych, który odpowiada za zimowe utrzymanie DTŚ.
  O ile kierowcy na średnicówce zwyczajnie śnieg rozjeździli, o tyle śliskie błoto zalega na zjazdach. Nie lepiej jest też na drogach miejskich. Rozleniwieni wiosenną pogodą drogowcy wiedzą, że jeżeli temperatura powietrza przekracza 1 stopień, a czujniki na drodze wskazują 2 stopnie, to śnieg i błoto muszą w końcu spłynąć.

  TWITTER: @ZachodniMobilny


  ZOBACZ KONIECZNIE ZDJĘCIA:
  ATAK ZIMY W WOJ. ŚLĄSKIM. ZNOWU PADA ŚNIEG


  W środę po dłuższej przerwie spadł śnieg. Rano biało zrobiło się na Drogowej Trasie Średnicowej. Śnieg szybko jednak stopniał, a na drodze pojawiła się plucha, przechodząca w brudną wodę.

  Na drodze pojawiła się ekipa Zakładu Usługowego Konserwacja Terenów Zielonych Jacka Wieczorka, która od lutego zajmuje się zamiataniem i odśnieżaniem DTŚ.

  Wieczorek przygotował 10 pługów i piaskarek. – Na razie nie było konieczności, by wykorzystać pługi, ale na bieżąco monitorujemy sytuację – zapewnia Jacek Wieczorek.

  W miniony weekend jego firma przez prawie dobę zamiatała DTŚ. Wywieziono ok. 30 ton odpadów (najbardziej zanieczyszczony był odcinek rudzki).

  Z kolei ok. 60-70 ton soli przygotowano, by wysypać na średnicówkę na odcinku od Zabrza do Chorzowa, bo tego fragmentu dotyczy porozumienie miast.

  - Jesteśmy w standardzie zimowym, więc w każdej chwili, w razie potrzeby, wyjedziemy na DTŚ – mówi Wieczorek. – Dzisiaj wysłaliśmy ok. 3-4 piaskarek do posypania drogi.

  Jacek Wieczorek wyjaśnia, ze dzięki temu, jeżeli temperatura spadnie poniżej 0 to woda, która została na DTŚ po opadach śniegu, zacznie zamarzać nie przy – 1 °C, ale ok. – 5 °C.

  Firma Wieczorka sprzątać i odśnieżać DTŚ będzie do października. Taki termin wyznaczono w umowie zawartej z Chorzowem, Świętochłowicami, Zabrzem i Rudą Śląską.


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Poseł Pawłowicz: Europa jest domem publicznym, w którym wszystko wolno
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama